Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
JobStart | 16. října 2018 | budova A
Knižní veletrh | 2. října 2018 | budova A
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    23.02.2015

Rektor Univerzity Hradec Králové odlétá s vládní delegací do Koreje

Součástí české delegace do Jižní Koreje vedené premiérem Bohuslavem Sobotkou je i rektor Univerzity Hradec Králové profesor Josef Hynek. Vládní mise odlétá na jih Korejského poloostrova v pondělí 23. února 2015 a v zemi stráví tři pracovní dny. Jendou z hlavních součástí programu bude podnikatelské fórum za účasti předsedy české vlády. V jeho rámci se pro stávající i potenciální korejské partnery představí i české výzkumné instituce.

Královéhradecký rektor ke své účasti uvádí: „Naše univerzita se dlouhodobě zaměřuje na východ asijského kontinentu. Smlouvy o institucionální spolupráci máme uzavřeny se školami v Číně, Tchaj-wanu, Indii, Malajsii či Thajsku. Tato orientace je pro nás nesmírně perspektivní, neboť kolegové z uvedených zemí jsou velmi cílevědomí, pilní, zvyklí tvrdě studovat a pracovat. Jejich mentalitě není cizí představa cestování za vysokoškolským diplomem nebo za výzkumnými příležitostmi. Při svém pobytu chci navázat na svou loňskou účast na vzdělávacím veletrhu v Soulu, kdy jsem s prorektorem naší univerzity pro vědu a zahraničí navštívil několik tamních univerzit. Jednalo se mj. o prestižní Hanshin University, Kookmin University či Korea University. Při svém současném pobytu představím naši vysokou školu a konkrétní nabídky k součinnosti v rámci fóra pro podporu spolupráce v oblasti výzkumu a současně předpokládám, že s našimi partnery pokročíme i v jednáních o výměně studentů v rámci již uzavřených smluv. A vzhledem k rozvíjejícím se obchodním vztahům naší země s Jižní Koreou se těším i na to, že při této cestě najdeme nové potenciální spolupracovníky mezi zúčastněnými reprezentanty jak korejských, tak i českých firem. Dobrých zaměstnavatelů pro naše absolventy není nikdy dost a rádi samozřejmě probereme i další možnosti, kde si můžeme být vzájemně prospěšní.“

O výsledcích cesty bude Univerzita Hradec Králové informovat.

PhDr. Ondřej Tikovský, Ph.D.
    kancléř a tiskový mluvčí

• Více z Tiskove-zpravy