Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení

Prázdninová aula se zaplnila studenty

Přednáškou s názvem Vítejte na FIM, která se konala předposlední srpnový den, přivítala Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) své nováčky.

I když studenty zápis do vysokoškolského studia teprve čeká, nenechalo si setkání v univerzitní aule ujít na 300 přijatých studentů prezenční i kombinované formy studia napříč obory. Již 21. ročník tohoto setkání zorganizovala i letos skupina studentů pod vedením dr. Věry Strnadové v rámci aktivit portálu První kroky na FIM (PKNF). Tento portál se stal pomocníkem pro všechny, kteří přichází na vysokou školu studovat a potřebují se v tomto prostředí zorientovat rychle a bez problémů.

V úvodu přednášky se studentům představili zástupci vedení fakulty v čele s děkanem profesorem Hynkem i vedoucí oddělení, se kterými se během svého studia vysokoškoláci určitě setkají. Ti informovali nové studenty o tom, co je čeká, upozornili na některé benefity ale i úskalí při studiu. Závěr oficiální části programu patřil vystoupení Bc. Václava Kňourka, který s vtipem pohovořil o zkušenostech ze svého měsíčního studijního pobytu v Hongkongu.

Poté měli nováčci možnost setkat se studentským týmem portálu První kroky na FIM a zeptat se na vše, co je v souvislosti s jejich nástupem na vysokou školu zajímá. O zpestření přátelské debaty se postaral náhlý výpadek proudu, a tak se improvizovalo. Na kvalitě programu to ale neubralo. Dominik Horníček, vedoucí PKNF a jeden z hlavních organizátorů této akce říká: „Paradoxně náhlý výpadek proudu přispěl dle mého názoru k lepší atmosféře, byť jsme na tuto situaci nebyli připraveni. Tým spolu s nově příchozími studenty se o to více sblížil a byl jsem mile překvapen vysokým zájem a počtem dotazů od studentů. Celá akce tak předčila má očekávání a těším se se svými kolegy na další ročník.“

Celkem bylo na fakultu přijato na tento akademický rok 858 studentů.

Věra Palánová, děkanát FIM UHK

• Více z Tiskove-zpravy