Zvýhodněné vstupenky pro studenty a zaměstnance UHK!
Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    18.09.2018

Noc vědců 2018 se na UHK ponese v duchu „100 let české vědy“

Kampus Univerzity Hradec Králové Na Soutoku (Hradecká Hradecká 1227/4) zve všechny příznivce české vědy na další ročník festivalu Noc vědců. Ta se letos uskuteční 5. října od 17 hodin a potrvá až do večerní jedenácté hodiny. Vstupné je zdarma.

„Noc vědců se pravidelně těší veliké oblibě. Minulý rok na UHK přilákala přes 2500 návštěvníků. Univerzita se tímto večerním festivalem snaží přiblížit lidem často jen těžko uchopitelnou vědu a výzkum atraktivní a zábavnou formou. A na své si přijdou vědátoři opravdu všech věkových skupin,“ zve rektor UHK Kamil Kuča, který se s rodinou pravidelně také účastní. Tématem letošního ročníku je vzhledem k blížícímu se výročí „100 let české vědy“.

Studenti a akademici hradecké univerzity připravili pro návštěvníky desítky aktivit včetně praktických workshopů, přednášek, pokusů nebo fyzických aktivit. Společně s UHK se do programu zapojila také Hvězdárna a planetárium v HK, Česká spořitelna a nadace Elixír do škol. Vedle pestré palety aktivit jak pro děti, tak pro dospělé, jsou k dispozici i relaxační zóny obohacené o občerstvení včetně živého hudebního doprovodu studentů UHK. Bližší informace naleznete zde.

Jakub Novák
                                                                                       tiskový mluvčí UHK