Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    19.03.2015

Netradiční setkání s matematikou na univerzitě

Pedagogové Katedry informatiky a kvantitativních metod Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové chtějí středoškolákům z Hradce Králové a okolí, svým studentům i zájemcům z řad veřejnosti ukázat matematiku nikoliv jako „strašáka“, ale jako samozřejmou součást lidské kultury s bohatou historií i zajímavou moderní počítačovou podobou. Proto pořádají již 3. ročník akce „Den π [Pí] na FIM“.

Toto setkání konané pod záštitou Jednoty českých matematiků a fyziků se uskuteční ve čtvrtek 19. března 2014 od 14.00 do 16.30 hodin. Akce bude zahájena v posluchárně A5 v Objektu společné výuky UHK v areálu Na Soutoku (Hradecká ulice 1227) přednáškou s názvem Kruh – matematika nebo mystika? Následovat budou workshopy v počítačových učebnách, na kterých se účastníci dozvědí Kde ukrývá Mandelbrot Ludolfa a zjistí, jak souvisí π a čtverce.

Podrobnosti naleznete na  http://fim.uhk.cz/pi.

kontakt:
    Iva Vojkůvková