Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    09.02.2017

Nejlepší ekonomickou mimopražskou fakultou je FIMka z Hradce Králové!

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) je dle součtu kritérií hodnocení ekonomických fakult za rok 2016 nejlepší ekonomickou mimopražskou fakultou v ČR. V jednom z kritérií - hodnocení fakulty očima studentů a absolventů v tzv. studii Bohatství rozmanitosti, kterou zpracovalo Středisko vzdělávací politiky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, získala královéhradecká FIMka nejvyšší známku - 5 hvězdiček. Autoři posuzovali 130 fakult z 21 veřejných VŠ.

Studie je založena na velkém množství vstupních dat a 85 ukazatelích, které byly pro přehlednost sloučeny do 7 výsledných kritérií. Tyto informace jsou určeny především středoškolákům a jejich rodičům, protože do podání přihlášek na vysokou školu zbývá už jen několik dnů. Hvězdičky byly přidělovány stejným systémem jako u hotelů, a více hvězdiček tedy znamená lepší hodnocení. „Pět hvězdiček je maximum, kterého bylo možné dosáhnout, a proto nás těší, že FIMka skončila v kritériu hodnocení fakulty očima studentů a absolventů v absolutní špičce. Vážíme si tohoto faktu i proto, že jde o výsledky hodnocení ze strany více než 110 tisíc studentů českých vysokých škol a 35 tisíc absolventů,“- řekl o výsledku děkan FIM UHK Josef Hynek.

Umístění mezi nejlepšími je vždy příjemné a není možné s ním dopředu počítat. Na straně druhé je pravda, že úspěšná Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové nezačala od píky a byla velmi kladně hodnocená již několik let. O dlouhodobé spokojenosti studentů vypovídá i pravidelně velmi dobré umístění v anketě Fakulta roku a její absolutní vítězství v roce 2015.

Studenti oceňují kolegiální a vstřícnou atmosféru, která na fakultě panuje. Jsou si vědomi a využívají množství příležitostí během studia vycestovat na špičkové partnerské univerzity, ale i možností pracovat na konkrétních projektech z praxe a seznamovat se tak s potenciálními zaměstnavateli. FIM UHK má velmi dobré a moderní zázemí v kampusu Na Soutoku a kvalitní nabídku studijních programů, po jejichž absolvování není problém sehnat dobré uplatnění. A přidá-li se k tomu dlouhodobé a pečlivé budování atmosféry týmového ducha, pocitu sounáležitosti a loajality k fakultě, potom kombinací všech těchto faktorů vzniká prostředí, které studenti, absolventi i zaměstnavatelé oceňují.

Co bude vedení fakulty dělat pro to, aby si fakulta svých 5 hvězdiček udržela i do budoucna? „Rozhodně neusneme na vavřínech a půjdeme svojí cestou dál. V těchto dnech běží na fakultě nová komunikační kampaň, jejíž obsah na sociálních sítích vytvářejí právě naši studenti a zaměstnanci. Už teď chystáme nový ročník oblíbených letních škol pro studenty z celého světa. A já se těším na jarní snídaně studentů s děkanem, během nichž určitě padne spousta dobrých nápadů, jak FIMku udělat ještě lepší a atraktivnější,“- vysvětlil děkan FIM UHK Josef Hynek.

Ing. Zuzana Boučková
    tajemnice pro vnější vztahy UHK