Co Vás zajímá?
Staň se studentem UHK
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
Již brzy ve velmi blízké galaxii...
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
  08.09.2017

  Na hradecké univerzitě budou diskutovat odborníci z mnoha zemí světa

  Tradiční vědecká mezinárodní konference Mathematical methods in Economics 2017 se po dvanácti letech vrací opět do Hradce Králové. Její 35. ročník bude ve dnech 13. až 15. 9. 2017 hostit na své akademické půdě Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK).

  Jak napovídá název konference, její účastníci se budou věnovat rozvoji teorie i aplikacím matematiky v ekonomii. Mezi četná témata, která letošní konference nabízí, lze nalézt: operační výzkum, ekonometrii, vícekriteriální rozhodování, systémy pro podporu rozhodování, metody kvantitativního managementu, fuzzy systémy, simulace, matematické modelování, optimalizaci procesů nebo finanční modelování.
  Konference se zúčastní na 150 účastníků, především ze zemí V4, ale i z jiných evropských zemí nebo Íránu a Japonska. Jak podotýká docent Pavel Pražák, vedoucí Katedry informatiky a kvantitativních metod a zároveň jeden z hlavních organizátorů akce: „Velice mne těší, že naši výzvu pronést plenární přednášku přijali tak významní odborníci jako prof. Shinji Mochida z univerzity v Japonském Kobe a prof. Tomáš Cipra z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Oba se z různých pohledů a různými matematickými prostředky budou zabývat úvahami o hodnocení rizika v podnikání, obchodě, finančnictví nebo pojišťovnictví. “

  Slavnostní zahájení akce se uskuteční ve středu 13. 9. 2017 v 10.00 v posluchárně J1 budovy FIM, Hradecká 1249/6. Odbornou záštity nad konferencí převzaly Česká společnost pro operační výzkum v čele s její předsedkyní docentkou Janou Talašovou a Česká ekonometrická společnost.
  Více informací na stránkách konference.

  Věra Palánová a Pavel Pražák
  FIM UHK


 • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 15.9.2017 12:33