Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    01.11.2018

Na UHK bude k vidění největší koncentrace mozků mladých logiků na metr čtvereční

Krajským kolem v pátek 2. listopadu pokračuje už jedenáctý ročník celostátní soutěže Logická olympiáda, kterou organizuje Mensa ČR. Logická olympiáda je unikátní tím, že se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. A získává si stále větší oblibu, o čemž svědčí každým rokem narůstající počet registrovaných účastníků.

„Letos padl historický rekord počtu soutěžících. Zaregistrovalo se celkem 61 761 soutěžících  z 3 007 škol z celé republiky, což je nejvíce v celé historii soutěže,“ informovala Marta Kubánková, koordinátorka Logické olympiády. V Královéhradeckém kraji soutěží 3 650 soutěžících. Soutěžící v různých kategoriích přitom nejprve absolvovali základní kola, v nichž on-line řešili nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy. Nejlepších 180 dětí a studentů v Královéhradeckém kraji postoupilo do krajského kola, které se bude konat na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK).

„Jsem rád, že krajské kolo logické olympiády se koná právě na naší fakultě. Tato soutěž je poměrně unikátní tím, že při řešení logických úloh musí soutěžící použít kreativní myšlení a pohotové rozhodování. Vzhledem k náročnosti úloh se dá předpokládat, že úspěšní řešitelé půjdou v budoucnu studovat na vysokou školu. A ať už se rozhodnou pro naši fakultu, medicínu, architekturu nebo cokoliv jiného, je nám velkou radostí se spolupodílet na jejich rozvoji a růstu. Už teď se proto těšíme na nejlepších 180 logických mozků z celého kraje,“ těší se na mladé talenty děkan FIM UHK Josef Hynek.

Nejúspěšnějších 11 řešitelů krajského kola postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 26. listopadu 2018 v Míčovně Pražského hradu.
    Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Královéhradeckého kraje, města Hradec Králové a firmy Epson Česká republika.

„FIM se snaží podporovat akce a aktivity, které vedou ke zvýšení zájmu žáků a studentů základních a středních škol o oblasti, ve kterých je třeba často a dobře přemýšlet. Logická olympiáda k takovým akcím bezpochyby patří a věříme, že řada soutěžících se v budoucnu uplatní v oblasti IT, která je FIM blízká, a někteří z nich se třeba stanou i našimi studenty,“ uzavírá pozvánku na akci doc. Pavel Pražák, vedoucí Katedry informačních a kvantitativních metod FIM UHK.

Jakub Novák
                                                                                    tiskový mluvčí UHK