Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    15.03.2016

Matematika, jak ji možná neznáte

Již čtvrtý ročník akce nazvané Den π na FIM letos proběhne v úterý 15. března 2016 v kampusu Univerzity Hradec Králové Na Soutoku.

Cílem každoročního setkání nazvaného Den π na FIM je ukázat studentům středních škol z Hradce Králové a okolí i zájemcům z řad veřejnosti, že matematika není jen suchá věda, ale má velmi poutavou historii i přitažlivou moderní podobu. „Naším cílem je ukázat zajímavé historické souvislosti, opomíjené partie matematiky i moderní metody související s kružnicí a číslem π. Letošní velký zájem o akci nás příjemně překvapil a doufáme, že mladé příznivce matematiky prezentovaná témata zaujmou“, říká jedna z organizátorů akce Mgr. Iva Vojkůvková, lektorka z Katedry informatiky a kvantitativních metod.

Studenti gymnázií z Hradce Králové a Hořic, kteří se přihlásili na akci Den π na FIM, určitě nepatří mezi ty, pro které je plánovaná povinná maturita z matematiky „strašákem“. Okolo šedesátky se jich chystá na přednášku s názvem „Pídění za kvadraturou kruhu“ a následné workshopy „Naše kružnice obrátí váš svět naruby“ v počítačových učebnách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.

Více informací včetně programu: http://fim2.uhk.cz/pi/index.html

Ing. Věra Palánová