21. srpna 2018 | 18:30 | Masarykovo náměstí
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
Druhá šance! Přihlášky do 27.7. (Bc., Ing.) | do 7.9. (Ph.D.)
Pár dobrých rad a informací pro nováčky.
Letní škola pro zahraniční studenty CZECH IT OUT 2018 v plném proudu.
Prváci, těšíme se na vás!
    20.01.2015

Fakulta informatiky a managementu UHK zvolena fakultou roku

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové byla zvolena fakultou roku pro akademický rok 2014/2015.

Hlasování Fakulta Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy vysokých škol v České republice, který by měl ukázat, jak se jim na jejich vysoké škole či fakultě studuje nebo studovalo. V průzkumu se hodnotí například celková spokojenost se školou a fakultou, zajímavost předmětů, odbornost vyučujících, příprava do praxe, možnosti realizace a zapojení do studentských nápadů a projektů na škole atd.

Impulsem ke vzniku projektu FakultaRoku.cz byly již v roce 2011 žebříčky českých médií, které srovnávaly různé VŠ/fakulty vysokých škol v ČR podle různých kritérií. Podstatné měřítko, které všem těmto žebříčkům chybělo a stále chybí je pohled studenta či absolventa na svoji školu či fakultu. Právě pohled studenta či absolventa je podle autorů soutěže zásadní a vypovídá o kvalitě školy více, než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů.

Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je podle autorů průzkumu i měřítko, podle kterého by se měli řídit budoucí vysokoškoláci, nyní studenti středních škol.

Více informací můžete nalézt na stránkách organizátora soutěže FakultaRoku.cz.

• Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 21.1.2015 14:30