Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    27.02.2018

„FIMka“ hostila jubilejní HIT Kariéru v rekordním počtu

Bezmála 50 firem se prezentovalo na letošním jubilejním 10. ročníku veletrhu pracovních příležitostí s názvem HIT Kariéra, který 27. února 2018 pořádala v areálu Na Soutoku Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK).

Škola tak nabídla studentům jedinečnou možnost osobně se setkat se zástupci firem a společností, seznámit se s jejich aktivitami či nabídkou pracovních pozic, a možná tak potkat i své budoucí zaměstnavatele. Firmy pak měly příležitost oslovit studenty formou odborné přednášky, prezentačního stánku či informačního posteru. Díky zajímavé nabídce soutěží a kvízů čekaly na studenty hodnotné ceny.

Na veletrhu zaznělo 22 přednášek s velmi různorodou tematikou. Například Business Intelligence v digitální bance, Tajemství šifry - úvod do kryptografie, ŠKODA IT pohledem absolventa FIM UHK, Jak zvýšit šance na uplatnění absolventů či Aktuální trendy na trhu práce.

Bylo potěšující potkat mezi vystavovateli i některé z absolventů FIM. Jedním z nich byl Jiří Tobolka z firmy BizzTreat s r.o., který získal titul inženýra v oboru Informační management v roce 2012. O své nové roli na veletrhu říká: "Byl jsem hodně zvědavý, kam se HIT Kariéra posunula za těch pár let, kdy jsem se jí účastnil jako student. A byl jsem velmi překvapen vysokým počtem firem i nabídkou pro studenty. Pět let zpátky zde bylo pár lokálních firem, dnes jsem jich viděl spoustu, a to nejen z Hradce. Potkali jsme tu fajn lidi a doufám, že s některými z nich navážeme v BizzTreat spolupráci."

Akce poskytla prostor oběma stranám - tedy studentům i odborníkům z praxe - i v oblasti výběru a zpracování konkrétních seminárních, bakalářských či diplomových prací.
    Závěr veletrhu patřil setkání zástupců fakulty a firem s názvem Modrá fakulta – váš partner, které přispělo neformální diskuzí všech zúčastněných k hledání nových možností pro vzájemné partnerství.

Věra Palánová, děkanát FIM UHK

• Více z Tiskove-zpravy