Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
JobStart | 16. října 2018 | budova A
Knižní veletrh | 2. října 2018 | budova A
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    22.04.2015

Děkani pedagogických fakult českých a slovenských vysokých škol se sešli v Hradci Králové

Každý půlrok se koná pracovní setkání Asociace děkanů pedagogických fakult Česka a Slovenska. Od středy 22. dubna do čtvrtku 23. dubna 2015 je hostila Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové.

Podobná setkání bývají veskrze pracovní a tematicky zaměřená a nejinak tomu bylo i v Hradci Králové. Bývá zvykem, že program zpestří významný host, kterým tentokrát byl profesor Stanislav Štech z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Svou přednášku nazval Učitelské vzdělávání – periodická krize, nebo historické ohrožení?

Program setkání byl velmi intenzivní a pracovně zaměřený, jednalo se například o zavedení kariérního systému učitelů a zapojení pedagogických fakult, od kterých se očekává nominace zástupců do atestačních komisí a další související kroky.

Dalším tématem, na který byl v programu kladen důraz, se týkal problematiky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, které dozná jistých změn v souvislosti s novým školským zákonem a právě zaváděním kariérního systému.

Na středeční odpoledne přijal pozvání náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc, který promluvil o nových trendech a požadavcích ze strany resortu, a další spolupráci mezi ministerstvem a pedagogickými fakultami. Od 15.30 hodin potom proběhla tisková konference v prostorách zasedání asociace.

Čtvrteční jednání bylo zaměřené na dvě aktuální témata – problematiku nově vypsaného operačního programu věda, výzkum a vzdělávání, z něhož bude možno čerpat evropské finance. Vrcholem jednání potom bylo vystoupení docenta Tomáše Janíka z Akreditační komise, který se zabýval rámcovou koncepcí přípravného vzdělávání učitelů základních a středních škol ve vztahu k akreditaci.

Pro více informací kontaktujte:

Mgr. Václav Víška, Ph.D.
    Statutární zástupce děkana a proděkan pro studijní záležitosti
    Pedagogická fakulta
    Univerzita Hradec Králové