Staň se studentem UHK
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
Již brzy ve velmi blízké galaxii...
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
    02.01.2018

Být výborným studentem se vyplatí

Na Fakultě informatiky a managementu UHK tato slova určitě platí. Vždyť někteří studenti dostali pod vánoční stromeček naděleno za svou píli až 45 000 korun.

Fakulta má zájem podpořit ty, kteří si nejen plní své povinnosti, ale snaží se dosáhnout co nejlepších výsledků. Proto byla základní částka prospěchového stipendia navýšena z 10 000 na 15 000 korun. V těchto dnech tak bylo 84 studentům přiznáno a vyplaceno za akademický rok 2016/17 stipendium v celkové výši 1 965 000 korun. Základní částku, tj. 15 000 korun obdrželo 52 studentů, z dvojnásobku se může těšit 17 studentů a 15 nejlepších, kteří dosáhli průměrné klasifikace do 1,1 bylo oceněno za svou snahu a hlavně vynikající výsledky 45 000 korunami.

Nejen tímto stipendiem podporuje finančně fakulta své výjimečné studenty. Průměrný prospěch je jedním z kritérií i pro výběr uchazečů se zájmem o zahraniční studijní či pracovní pobyty, na které stážisté také dostanou finanční příspěvek. Ten závisí na délce a místě pobytu. Novinkou je podpora mobilit v rámci programu Erasmus+. Kromě obvyklého stipendia si tak vyjíždějící studenti FIMky nově přilepší o 100 EUR na měsíc pobytu v zahraničí.

Co dalšího fakulta svým studentům kromě těchto benefitů nabízí, je možné zjistit na Dnech otevřených dveří, které se uskuteční 12. a 13. ledna 2018 v kampusu univerzity v areálu Na Soutoku. Kompletní informace o studijních oborech doplní i bohatý doprovodný program včetně besedy se stávajícími studenty v improvizované Kavárně u věčného studenta.

Věra Palánová
    děkanát FIM UHK