21. srpna 2018 | 18:30 | Masarykovo náměstí
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci

Autorka bestselleru besedovala se studenty Univerzity Hradec Králové

Svou alma mater navštívila po šesti letech velice úspěšná absolventka Fakulty informatiky a managementu (FIM UHK) Thavry Thon. Je autorkou knihy s názvem A Proper Women, která se v loňském roce v Kambodži stala bestsellerem. Deset výtisků knihy přijela osobně darovat své fakultě.

Thavry absolvovala v roce 2012 v Hradci Králové obor Informační management. „Studium jí umožnilo speciální stipendium FIM poskytované studentům z oblastí a zemí postižených například válkou či katastrofami. Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni se pak dostala až k nám do Hradce Králové,“ říká proděkanka Petra Poulová a dodává: „Jsme samozřejmě velmi rádi, že jsme mohli pomoci a že se nyní můžeme pochlubit tak úspěšnou absolventkou.“

Jak Thavry uvedla na setkání se studenty FIMky, pochází ze skromných poměrů, a když se jí naskytla tato možnost, neváhala. Studium na hradecké univerzitě bylo pro ni velkým přínosem a pomohlo jí v jejím dalším životě. Kromě toho, že je autorkou již zmíněné knihy, vede také cestovní kancelář, kde se jí balíček absolvovaných předmětů týkající se managementu cestovního ruchu velmi hodí. Až na silně mrazivé počasí, které ji tehdy před lety v Čechách přivítalo, vzpomíná na pobyt zde jen v kladném smyslu.

Thavry věděla už od svých dětských let, že chce být spisovatelkou. Vydáním knihy, ve které se snaží čtenáře inspirovat k tomu, aby si plnili své sny, se splnil její velký sen. Kniha poukazuje mimo jiné i na roli žen v Kambodži. Jak sama autorka uvádí, nebývalý zájem čtenářů ji mile překvapil a dokázal, že píše právě o tom, co je jim blízké a co je zajímá.

Věra Palánová

• Více z Tiskove-zpravy