Co Vás zajímá?
2. kolo přijímacích zkoušek se blíží!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
Letní škola pro zahraniční studenty
VIDEO: Připomeňte si letošní ročník Akademik runu
Literární cena Miroslava Ivanova byla udělena dvěma docentům UHK
Ministr zahraničních věcí navštívil UHK

Generální partner

Generálním partnerem Univerzity Hradec Králové je od 1. ledna 2008 Česká spořitelna. Náplní partnerství jespolupráce v oblasti správy finančních prostředků, hmotná podpora výzkumné činnosti pracovníků univerzity a součinnost odborníků České spořitelny a akademických pracovníků univerzity při výuce a vedení vysokoškolských kvalifikačních prací.

Univerzita a její generální partner společně pravidelně oceňují vědecky nejvýkonnější pracovníky Univerzity Hradec Králové, kteří získávají finanční odměnu z prostředků poskytnutých Českou spořitelnou. V současnosti připravuje Česká spořitelna pro studenty Univerzity Hradec Králové nabídku stáží a odborných seminářů, které se průběžně uskutečňují. Studenti také budou mít možnost jeden den aktivně pomáhat některému z charitativních projektů, který Česká spořitelna podporuje. 

V prostorách Univerzity Hradec Králové se nachází unikátní experimentální pobočka České spořitelny, která vznikla v září 2011. Pobočka svým vzhledem a zaměřením vybočuje nejen z řady ostatních poboček České spořitelny, ale výrazně se liší i od všech standardních bankovních poboček na českém trhu. Na její vizuální podobě se podíleli přímo samotní studenti Univerzity Hradec Králové. Banka oslovila mladé architekty, aby přišli s návrhy designu pobočky, z nichž pak studenti univerzity vybrali projekt architektonického studia a1 architects, který Česká spořitelna realizovala.

Česká spořitelna nyní chystá také úpravu prostoru respiria sousedícího přímo s pobočkou tak, aby se z něj stalo příjemné místo pro studium i odpočinek. Prostor  bude ladit s moderním vzhledem pobočky a podle počasí budou moci studenti využívat i terasu s relaxačním posezením. V prostoru respiraria se budou studenti také moci dozvědět zajímavosti o projektech České spořitelny a Nadace ČS zaměřených na společenskou zodpovědnost.

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 2.6.2016 16:57