Dofoukni si mozek vědomostmi! Přihlas se do 31. března!
Studentský ples UHK 2019 | 20. 2. 2019
Od Mnichovské dohody k protektorátu Čechy a Morava | 1.–28. února 2019
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK!
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení

Správní rada

Správní rada je samosprávným orgánem veřejné vysoké školy. Její poslání a kompetence jsou určeny zákonem o vysokých školách. Členy správní rady veřejné vysoké školy po projednání s rektorem jmenuje a odvolává ministr tak, aby v ní byli přiměřeně zastoupeni zejména představitelé veřejného života, územní samosprávy a státní správy. Agenda správní rady se týká zejména projednání právních úkonů vysoké školy stanovených zákonem, hodnocení výsledků činnosti vysoké školy a klíčových strategických dokumentů. Správní rada veřejné vysoké školy dává podněty a vyjadřuje stanoviska k činnosti veřejné vysoké školy, která zveřejňuje.

předseda
  • Ing. Oldřich Vlasák - ředitel Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z.s.
členové
  • Mgr. Zuzana Ceralová-Petrofová - prezidentka společnosti Petrof, spol. s r.o.
  • prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., dr.h.c. - vědecký pracovník, poradce předsedkyně AV ČR
  • MUDr. Zdeněk Fink - lékař
  • doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. - lékař, Fakultní nemocnice Hradec Králové
  • Mgr. Martin Horák - ředitel sekce Krajské pobočky Úřadu práce České republiky v Hradci Králové
  • František Kinský - starosta města Kostelec nad Orlicí
  • Ing. Miroslav Procházka, Ph.D. - předseda představenstva - Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s.
  • Mons. Josef Socha - generální vikář, Biskupství královéhradecké
  • Ing. Josef Středa - ředitel regionálního obchodního centra, AutoCont CZ a.s.
  • doc. Ing. Zdeněk Trojan, CSc. - předseda českého výboru Evropské federace národních inženýrských asociací

Tajemnicí Správní rady Univerzity Hradec Králové je kancléřka Mgr. Soňa Došková; sona.doskova@uhk.cz; +420 777 484 242.

VybratTypNázevVytvořenVelikost
Veřejné dokumenty
20. 11. 2015
Interní dokumenty
20. 11. 2015

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Došková Soňa, 12.2.2019 12:18