27.08.2013

Zahraniční studenti se budou na hradecké „fildě“ učit češtinu

Univerzita Hradec Králové trumfuje. Stala se jedinou v regionu, která nabízí výuku českého jazyka pro cizince.

Centrum jazykové přípravy, které je součástí Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (FF UHK), získalo grant z projektu Erasmus Intensive Language Course (EILC – Erasmus intenzivní jazykový kurz) na organizaci výuky češtiny pro zahraniční studenty přijíždějící studovat do Česka z ostatních evropských zemí. Kromě Hradce Králové se kurzy letos konají už jen v Praze a v Brně.

Od 2. září 2013 zasedne patnáct cizinců, mezi nimiž jsou také Španělé, Portugalci, Kypřané, Řekové, Francouzka nebo Finka, na dva týdny do posluchárny v budově hradecké filozofické fakulty na náměstí Svobody. Kromě šedesáti vyučovacích hodin naší řeči se těší i na bohatý kulturní a sportovní program, který jim přiblíží charakter „země v srdci Evropy“.

Připraven je pro ně například výlet do Archeoparku pravěku ve Všestarech, jenž vzkvétá díky členům Katedry archeologie FF UHK. Ošizeni nebudou ani o krásy Hradce Králové i hlavního města a kulturní památky v Třebechovicích pod Orebem nebo Opočně. S národní povahou se cizinci seznámí díky promítání skvostů české kinematografie a typické prázdninové vyžití Čechů představí návštěva sportovních atrakcí na Stříbrném rybníce v Hradci Králové završené opékáním buřtů.

Rádi bychom Vám také nabídli možnost zprostředkování rozhovoru se zahraničními studenty, účastníky EILC kurzu.

Více informací vám rády poskytnou:

PhDr. Štěpánka Rubešová
    vedoucí Centra jazykové přípravy FF UHK