Co Vás zajímá?
30. května 2018 | 17:00 | Mediální studovna Univerzitní knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
  01.05.2018 - 31.05.2018

  Zachraň město s UHK! Přihlas se do akce Do školy na kole

  Zvládneš zachránit Hradec od smogu, hluku a kolon? Zachráníš dobrou náladu ve škole? Dáš to měsíc „na vlastní pohon“? Pak využij jedinečnou možnost zapojit se do prvního ročníku akce Do školy na kole s Univerzitou Hradec Králové.

  Cílem Do školy na kole je motivovat co nejvíce mladých lidí, aby jako dopravní prostředek během května 2018 po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy se spolužáky, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu.

  Do školy na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou až maximálně pěti členech, a pravidelně se spolu s kamarády a nebo spolužáky dopravují během května do školy na kole, skateboardu, longboardu, bruslích, vozíčku nebo po svých během či chůzí. Soutěžit je možné i jako jednotlivec.
  V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií, jako je například pravidelnost, výkonnost, Cykloškola roku 2018, RunCzech Běhej do školy a kreativní kategorie To byla jízda 2018. Víc detailů o soutěžních kategoriích zde.

  Registrace vyjde na 150 Kč na osobu a zahrnuje:
  - barevné tričko z kvalitní biobavlny v hodnotě 300 Kč
  - možnost výhry hodnotných cen (kolo, koloběžka, atd…)
  - slevy, výhody a společenské akce pro soutěžící (podívejte se do podstránek jednotlivých měst,  jaké akce se nabízí u vás)
  - příspěvek na rozvoj cyklistické infrastruktury v soutěžních městech

  Registraci je možné provést zde.

  Sledujte Do školy na kole na webu a na Instagramu.


 • Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 23.3.2018 14:10