Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
Týden vědy a techniky AV ČR na UHK | 5. října 2018 | kampus UHK
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    24.10.2018 - 24.10.2018

Za vaši a naši svobodu. 1968–2018

Demonstrace na Rudém náměstí 25. 8. po 50 letech, ruské průzkumy veřejného mínění prozrazující, že podíl Rusů, hodnotících invazi do ČSSR v roce 1968 jako nutnou a oprávněnou, v posledních letech vzrostl.

To vše známe i z českých médií. Mgr. J. Sommer a V. Jedlička, student oboru Ruský jazyk se zaměřením na vzdělávání, strávili část letošního srpna v Moskvě a ve své přednášce zprostředkují aktuální ohlasy z ruského tisku a především poznatky z rozhovorů, které vedli např. na Moskevské státní pedagogické univerzitě nebo ve vyhlášeném intelektuálním knihkupectví Falanster. Představí i výběr ze sovětského a ruského denního tisku (v ČR nedostupného), který pořídili v Oddělení novin Ruské státní knihovny v Moskvě.

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 18.9.2018 14:22