Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    30.08.2013

Výstava Filozofické fakulty UHK: Z černého kontinentu až na vrcholky And

Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (FF UHK) si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií doktorandky Katedry politologie FF UHK Michaely Prouzové.

Velká vzdálenost, odlišná historická zkušenost, jiné rasy, kultura, klimatické podmínky a mnoho dalších rozdílů. Zdá se, že Latinská Amerika a Afrika toho na první pohled nemají mnoho společného. Minimálně jedno je však spojuje, a sice zájem Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Expozice zachycuje pozoruhodnou přírodu a každodenní život lidí v jihoamerickém Peru, Bolívii i v africké Ghaně, tedy v zemích, kam každoročně vyjíždí na semestrální pobyty několik studentů hradecké politologie, kteří se následně potýkají s nástrahami rozvojových zemí, jako je absence (teplé) vody či občasný laxní přístup místního obyvatelstva, jenž je však vykoupen jeho bezprostředností a vlídností.

Návštěvníci mohou zhlédnout výstavu fotografií prezentujících možnosti současných studentů hradecké filozofické fakulty od 2. do 30. září 2013 v galerii Automat ve 2. podlaží Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

V případě zájmu o zprostředkování rozhovoru s autorkou výstavy kontaktujte:

Mgr. et Mgr. Lenku Kašparovou

referát pro vnější vztahy a komunikaci FF UHK