Staň se studentem UHK
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
Již brzy ve velmi blízké galaxii...
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
    30.08.2013

Výstava Filozofické fakulty UHK: Z černého kontinentu až na vrcholky And

Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (FF UHK) si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií doktorandky Katedry politologie FF UHK Michaely Prouzové.

Velká vzdálenost, odlišná historická zkušenost, jiné rasy, kultura, klimatické podmínky a mnoho dalších rozdílů. Zdá se, že Latinská Amerika a Afrika toho na první pohled nemají mnoho společného. Minimálně jedno je však spojuje, a sice zájem Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Expozice zachycuje pozoruhodnou přírodu a každodenní život lidí v jihoamerickém Peru, Bolívii i v africké Ghaně, tedy v zemích, kam každoročně vyjíždí na semestrální pobyty několik studentů hradecké politologie, kteří se následně potýkají s nástrahami rozvojových zemí, jako je absence (teplé) vody či občasný laxní přístup místního obyvatelstva, jenž je však vykoupen jeho bezprostředností a vlídností.

Návštěvníci mohou zhlédnout výstavu fotografií prezentujících možnosti současných studentů hradecké filozofické fakulty od 2. do 30. září 2013 v galerii Automat ve 2. podlaží Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.

V případě zájmu o zprostředkování rozhovoru s autorkou výstavy kontaktujte:

Mgr. et Mgr. Lenku Kašparovou

referát pro vnější vztahy a komunikaci FF UHK