Dofoukni si mozek vědomostmi! U nás ho nahustíš nejlíp.
UHK International Day | 21. 11. 2018
Udělení čestného doktorátu Ing. Janu Petrofovi | 28. 11. 2018
5. univerzitní hokejové derby: UHK vs. UPCE | 13. 12. 2018
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    20.10.2018

Více než 300 nových e-knih můžete využít sedm dní v týdnu a 24 hodin denně

Univerzitní knihovně se během prázdnin letošního roku podařilo zrealizovat dlouhodobý záměr v oblasti nákupu e-knih.

Díky projektu MŠMT „Podpora rozvoje studijního prostředí“  obohatila fondy o 336  nových titulů. E – knihy pokrývají široké spektrum akademických oborů a představují jedinečný zdroj informací z oblasti historie, umění, archeologie, literatury, knihovnictví, pedagogiky, psychologie, biomedicínského inženýrství, biologie, zelených technologií, matematiky a kybernetiky, fyziky, infomačních technologií, cestovního ruchu i obchodu a managementu.  Výběr konkrétních titulů reflektuje nejen obory vyučované na Univerzitě Hradec Králové, ale vychází rovněž z konkrétního tematického zaměření jednotlivých vyučovaných předmětů, soupis e-knih je k dispozici na webových stránkách Univerzitní knihovny.

Nové e-knihy jsou plně integrované s databázemi dostupnými na platformě EBSCO host či vyhledavačem EBSCO Discovery Service (EDS), které jsou k dispozici na webových stránkách univerzitní knihovny spolu s manuály a video návodem. Uživatelé s nimi mohou pracovat online nebo si plné texty stáhnout do počítačů, čtecích zařízení či mobilních telefonů. Veškeré tituly jsou dodány pro neomezený počet výpůjček, každý z titulů vždy pro jednoho simultánního uživatele.

Vyhledávání je velmi intuitivní. Věříme, že s nově získanými tituly e-knih budete rádi pracovat a oceníte široké spektrum nejmodernějších informací dostupných v jednotlivých oborech. Více informací k vyhledávání naleznete na webových stránkách Univerzitní knihovny.

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 22.10.2018 16:10