02.12.2015

Velvyslanec USA diskutoval se studenty

Velvyslanec Spojených států amerických v České republice Jeho Excelence Andrew H. Schapiro splnil svůj slib ze své lednové návštěvy hradeckého kraje a přijel na besedu s žáky Univerzity Hradec Králové (UHK).

Velvyslanec Spojených států amerických A. H. Schapiro navštívil naši univerzitu ve středu 2. prosince na pozvání rektora Josefa Hynka. Před zaplněnou aulou Fakulty informatiky a managementu krátce shrnul své čtrnácti měsíční působení v úřadu a pohovořil o aktuálních tématech z oblasti česko-amerických vztahů a globální diplomacii Spojených států amerických.

Po skončení besedy si velvyslanec prohlédl rozrůstající se univerzitní kampus Na Soutoku a při společném obědě s rektorem a představiteli akademických součástí univerzity projednal možnosti rozšíření dosavadní spolupráce UHK s akademickými a vědeckými institucemi ve Spojených státech amerických.

• Více z Čím žijeme

UHK-USA-001 UHK-USA-002 UHK-USA-014 UHK-USA-012 UHK-USA-020 UHK-USA-032 UHK-USA-045 UHK-USA-079 UHK-USA-095 UHK-USA-122 UHK-USA-146

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 3.12.2015 16:17