Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    31.08.2017

Vedení UHK vyjadřuje podporu protestnímu shromáždění 1. 9. v Betlémské kapli v Praze za zvýšení mezd ve školství

Vedení Univerzity Hradec Králové je znepokojeno přetrvávajícím podfinancováním českého vysokého školství, a to zejména s ohledem na neudržitelně nízké mzdy akademických pracovníků.

Stagnace rozpočtové kapitoly vysokého školství v posledních letech snižuje konkurenceschopnost veřejných vysokých škol a neumožňuje jejich plnohodnotný rozvoj do budoucna. Vedení Univerzity Hradec Králové apeluje na politickou reprezentaci, aby i nadále hledala řešení, a podporuje protestní shromáždění, které se koná 1. září v Betlémské kapli. Je připraveno podílet se na dalších krocích a jednáních v součinnosti s Českou konferencí rektorů, které povedou k nápravě této situace.

prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D.
    rektor Univerzity Hradec Králové

• Více z Čím žijeme