Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
JobStart | 16. října 2018 | budova A
Knižní veletrh | 2. října 2018 | budova A
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    31.08.2017

Vedení UHK vyjadřuje podporu protestnímu shromáždění 1. 9. v Betlémské kapli v Praze za zvýšení mezd ve školství

Vedení Univerzity Hradec Králové je znepokojeno přetrvávajícím podfinancováním českého vysokého školství, a to zejména s ohledem na neudržitelně nízké mzdy akademických pracovníků.

Stagnace rozpočtové kapitoly vysokého školství v posledních letech snižuje konkurenceschopnost veřejných vysokých škol a neumožňuje jejich plnohodnotný rozvoj do budoucna. Vedení Univerzity Hradec Králové apeluje na politickou reprezentaci, aby i nadále hledala řešení, a podporuje protestní shromáždění, které se koná 1. září v Betlémské kapli. Je připraveno podílet se na dalších krocích a jednáních v součinnosti s Českou konferencí rektorů, které povedou k nápravě této situace.

prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D.
    rektor Univerzity Hradec Králové

• Více z Čím žijeme