Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    05.01.2016

Varhaníci z UHK učí asijského tygra „housti“

Úspěchy varhaníků a varhanické školy Univerzity Hradec Králové (UHK) se neomezují jen na koncertní pódia a soutěže.

Další kapitolu při šíření umu hry na tento královský hudební nástroj napsal doc. František Vaníček z Hudební katedry Pedagogické fakulty UHK, který na National Pingtung University na Taiwanu pomáhá s otevřením nového studijního oboru Hra na varhany. „Jedná se o vůbec první studium tohoto druhu v této asijské ekonomické a technologické velmoci,“ přiblížil doc. Vaníček, který před Vánocemi Taiwan osobně navštívil. Kromě úspěšného jednání na National Pingtung University zkolaudoval i tamní varhany postavené firmou Schucke z německého Potsdamu, jež jsou umístěny v novém koncertním sále, který pojme až 2 700 posluchačů. Spolupráce obou univerzit se tak úspěšně rozvíjí.

• Více z Čím žijeme

DSC00765 DSC00788 DSC00799