Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    20.10.2015

Univerzita ocenila zakladatele spolupráce s Tchaj-wanem

Přes dvě stovky královéhradeckých studentů na tchajwanských univerzitách, naopak největší skupina Tchajwanců studujících na českých univerzitách zapsaná v Hradci Králové, nadto dvě česko-tchajwanské svatby. To je výsledek dvanácti let spolupráce Univerzity Hradec Králové (UHK) nyní již s deseti univerzitami v Čínské republice Tchaj-wan. Za zásluhy o její mimořádný rozvoj převzal v úterý 20. října 2015 profesor Guor Rurng Shieh Medaili rektora Univerzity Hradec Králové.

Guor Rurng Shieh v současnosti působí na Kao Yoan University na Tchaj-wanu a v roce 2003 byl iniciátorem mise představitelů královéhradecké univerzity do své země, která položila základ nebývale mohutnému proudu vzájemné akademické výměny studentů a vyučujících. Z počátečních tří vysokých škol spolupracujících z královéhradeckou univerzitou se počet partnerů rozrostl již na deset. Tchajwanskou zkušenost dnes již ve svém životopise při žádosti o zaměstnání uvádějí mnozí absolventi všech čtyř univerzitních fakult a ústavu.

• Více z Čím žijeme

_DSC0956 _DSC0968 _DSC0976 _DSC1011 _DSC1019 _DSC1029 _DSC1039 _DSC1054 _DSC1069 _DSC1074

Naposledy upraveno: Čáslava Karel, 20.10.2015 17:17