Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    17.02.2016

Univerzita Hradec Králové zvolila nového rektora

Ve středu 17. února 2016 zvolil Akademický senát Univerzity Hradec Králové (UHK) kandidátem na rektora prof. Kamila Kuču.

Volby rektora byla napínavá, protože v předchozím týdnu ve dvou kolech žádný z kandidátů nezískal potřebnou nadpoloviční většinu hlasů všech členů Akademického senátu Univerzity Hradec Králové. Do třetího kola volby postoupili prof. Martin Bílek, současný proděkan Přírodovědecké fakulty a prof. Kamil Kuča, který na UHK v současné době zastává funkci prorektora pro tvůrčí činnost a vnější vztahy. Přestože před dnešní volbou už nebyla plánována žádná diskuse s kandidáty, největší přednáškovou místnost na Fakultě informatiky a managementu UHK zaplnily desítky zaměstnanců i studentů školy, kteří netrpělivě očekávali, zda dnes dojde k rozhodnutí, nebo zda volební boj bude pokračovat i v dalších měsících jako na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Nervozita byla zřejmá až do chvíle, kdy předseda volební komise doc. Hubálovský oznámil, že prof. Kuča v dnešním kole získal 16 hlasů, prof. Bílek 14 hlasů a je tedy rozhodnuto. Nově zvolený kandidát na rektora, osmatřicetiletý toxikolog Kamil Kuča poté poděkoval za podporu a slíbil, že jeho první snahou bude univerzitu po volebním klání sjednotit.

Spokojený s výsledkem volby byl i stávající rektor prof. Josef Hynek, který po dvou volebních obdobích ve funkci rektora k 30. červnu 2016 končí. „Jsem rád, že senát dnes rozhodl, protože opakování voleb by univerzitu rozdělovalo. Nový rektor je mnohem mladší než já, je to výborný vědec a má spoustu nových nápadů. Myslím, že má dobré předpoklady posunout naši univerzitu k novým metám a těším se na spolupráci,“ uvedl Josef Hynek.

Návrh na jmenování prof. Kamila Kuči rektorem Univerzity Hradec Králové bude nyní předán prezidentovi republiky - nový rektor by se měl svého úřadu ujmout 1. července 2016.

Další fotografie z volby najdete na facebookovem profilu univerzity.

• Více z Čím žijeme

IMG_5288 _DSC3515 IMG_5295 _DSC3542