Zvýhodněné vstupenky pro studenty a zaměstnance UHK!
Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    10.01.2019

Univerzita Hradec Králové zaznamenala úspěch na poli udržitelnosti

Jako „zelená“ by se dala označit Univerzita Hradec Králové, a to na základě nejaktuálnějšího mezinárodního rankingu udržitelnosti, který od roku 2010 připravuje nejprestižnější indonéská univerzita Universitas Indonesia. Do UI GreenMetric World University Ranking se Univerzita Hradec Králové zapojila už podruhé a zaznamenala veliký úspěch v konkurenci stovek vysokých škol z celého světa.

„Do hodnocení udržitelnosti se v roce 2018 zapojilo hned 719 světových univerzit. My se v rámci hodnocení ve srovnání s rokem 2017 posouváme, za rok 2018 jsme totiž získali 350. místo. Ze zapojených českých univerzit jsme pak dokonce druzí,“ hodnotí úspěch prorektor pro zahraniční vztahy UHK Zdeněk Beran.

UI GreenMetric World University Ranking si klade za cíl nabídnout vysokým školám srovnání jejich snahy o snižování ekologické stopy, případně o zlepšování životního prostředí s ostatními vysokoškolskými institucemi světa. Hodnocení na bodové škále probíhá na základě dotazníkového šetření, do kterého se každým rokem zapojuje více univerzit. Mezi faktory hodnotící umístění univerzity patří například efektivní užívání elektrické energie vzhledem k celkovému počtu studentů a zaměstnanců na univerzitě, programy na redukování plastových a papírových odpadů, příslušenství pro třídění recyklovatelného odpadu nebo zpracovávání toxických odpadů.

„Se všemi participujícími institucemi sdílíme potřebu bojovat proti lidskému podílu na změnách klimatu, uchovávat biologickou rozmanitost naší planety a užívat nedestruktivní zdroje energie všude, kde je to možné,“ uzavírá rektor UHK Kamil Kuča.

Další informace naleznete v článku magazínu Universitas zde

Jakub Novák, tiskový mluvčí UHK, Referát propagace a komunikace

• Více z Čím žijeme