Letos hrajeme doma, tak neváhej a přijď podpořit výběr UHK
Udělej si jasno v tom, kam chceš zamířit po střední!
Velcí i malí si vyzkouší čertovské experimenty!
Přijďte si popovídat s rektorem UHK a přispět na dobrou věc
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
    05.05.2016

Univerzita Hradec Králové přívítala návštěvu z Jižní Koreje

Zástupce prestižní Hanshin University (Jižní Korea) profesor Yi Kiho dnes přijel na návštěvu Univerzity Hradec Králové (UHK). Přátelská pracovní cesta jihokorejského akademika je pozitivní odpovědí na jednání královéhradeckého rektora prof. Josefa Hynka s univerzitami v Jižní Koreji, kterou navštívil v únoru s vládní delegací.

Mezi hlavní témata současného setkání představitelů UHK s prof. Yi Kiho patří rozšíření výuky a výměnných studijních pobytů našich a korejských studentů. Dalším stěžejním bodem jednání jsou možnosti rozvoje a podpory spolupráce v oblasti výzkumu. Univerzita Hradec Králové se na východ asijského kontinentu zaměřuje již několik let. „Tato orientace je pro nás nesmírně perspektivní, neboť kolegové z uvedených zemí jsou cílevědomí, pilní, zvyklí tvrdě studovat a pracovat. Jejich mentalitě není cizí představa cestování za vysokoškolským diplomem nebo za výzkumnými příležitostmi,“ vysvětluje rektor UHK prof. Josef Hynek a dodává: „Naši studenti mají naopak příležitost získat nadstandardní životní zkušenosti a znalosti z jiného prostředí, a v budoucnu získat prestižní pracovní uplatnění.“

Ing. Zuzana Boučková
    tisková mluvčí UHK