Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
30. května 2018 | 17:00 | Mediální studovna Univerzitní knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
    05.05.2016

Univerzita Hradec Králové přívítala návštěvu z Jižní Koreje

Zástupce prestižní Hanshin University (Jižní Korea) profesor Yi Kiho dnes přijel na návštěvu Univerzity Hradec Králové (UHK). Přátelská pracovní cesta jihokorejského akademika je pozitivní odpovědí na jednání královéhradeckého rektora prof. Josefa Hynka s univerzitami v Jižní Koreji, kterou navštívil v únoru s vládní delegací.

Mezi hlavní témata současného setkání představitelů UHK s prof. Yi Kiho patří rozšíření výuky a výměnných studijních pobytů našich a korejských studentů. Dalším stěžejním bodem jednání jsou možnosti rozvoje a podpory spolupráce v oblasti výzkumu. Univerzita Hradec Králové se na východ asijského kontinentu zaměřuje již několik let. „Tato orientace je pro nás nesmírně perspektivní, neboť kolegové z uvedených zemí jsou cílevědomí, pilní, zvyklí tvrdě studovat a pracovat. Jejich mentalitě není cizí představa cestování za vysokoškolským diplomem nebo za výzkumnými příležitostmi,“ vysvětluje rektor UHK prof. Josef Hynek a dodává: „Naši studenti mají naopak příležitost získat nadstandardní životní zkušenosti a znalosti z jiného prostředí, a v budoucnu získat prestižní pracovní uplatnění.“

Ing. Zuzana Boučková
    tisková mluvčí UHK