Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    05.05.2016

Univerzita Hradec Králové přívítala návštěvu z Jižní Koreje

Zástupce prestižní Hanshin University (Jižní Korea) profesor Yi Kiho dnes přijel na návštěvu Univerzity Hradec Králové (UHK). Přátelská pracovní cesta jihokorejského akademika je pozitivní odpovědí na jednání královéhradeckého rektora prof. Josefa Hynka s univerzitami v Jižní Koreji, kterou navštívil v únoru s vládní delegací.

Mezi hlavní témata současného setkání představitelů UHK s prof. Yi Kiho patří rozšíření výuky a výměnných studijních pobytů našich a korejských studentů. Dalším stěžejním bodem jednání jsou možnosti rozvoje a podpory spolupráce v oblasti výzkumu. Univerzita Hradec Králové se na východ asijského kontinentu zaměřuje již několik let. „Tato orientace je pro nás nesmírně perspektivní, neboť kolegové z uvedených zemí jsou cílevědomí, pilní, zvyklí tvrdě studovat a pracovat. Jejich mentalitě není cizí představa cestování za vysokoškolským diplomem nebo za výzkumnými příležitostmi,“ vysvětluje rektor UHK prof. Josef Hynek a dodává: „Naši studenti mají naopak příležitost získat nadstandardní životní zkušenosti a znalosti z jiného prostředí, a v budoucnu získat prestižní pracovní uplatnění.“

Ing. Zuzana Boučková
    tisková mluvčí UHK