Zvýhodněné vstupenky pro studenty a zaměstnance UHK!
Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    08.03.2019

Univerzita Hradec Králové dál rozvíjí spolupráci v Arménii

Rektor UHK Kamil Kuča dnes přivítal guvernéra arménské provincie Tavuš, kterým byl tento rok nově jmenován Hayk Chobanyan. A není náhoda, že šlo právě o arménskou návštěvu. Univerzita Hradec Králové totiž už několik let s arménskými vysokými školami jedná a buduje dlouhodobou spolupráci.

"Rozvíjíme novou spolupráci na základě dohody mezi Filozofickou fakultou UHK a Fakultou informatiky a managementu UHK na české straně a Russian-Armenian University na straně Arménie," popisuje smlouvu ze srpna minulého roku univerzitní koordinátorka internacionalizace Lenka Badinská.

To ale není jediné partnerství, které v Arménii máme. Filozofickou fakultu UHK v současné době navštěvují dvě arménské studentky, které do Hradce Králové přijely na základě bilaterální smlouvy s Yerevan State University. "Jde o největší veřejnou vysokou školu Arménie a sídlí v hlavním městě Jerevanu. Studentky navštěvují anglický program Social Work. V rámci programu Erasmus + pak dokonce v dubnu čekáme příjezd hostujícího akademika z Yerevan State University," doplňuje Lenka Badinská.

Vedle humanitních oborů vyjádřil guvernér Chobanyan také velký zájem o spolupráci v oblastech IT, ekonomiky, managementu či smart technologií. "Guvernér byl rozsahem vědeckých témat, kterými se na UHK zabýváme, opravdu mile překvapen a proto věřím, že spolupráce může být po jeho návštěvě ještě intenzivnější. A to zejména v oblasti IT, která Arménce hodně zajímá. Myslím proto, že vedle úspěšné spolupráce s naší ,fildou' se nabízí nastartování slibné spolupráce také s ‚fimkou'," uzavřel návštěvu rektor Kamil Kuča.

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Novák Jakub, 29.3.2019 13:8