Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    08.10.2014

UHK vs UPCE 6:3

Hokejový tým složený ze studentů Univerzity Hradec Králové ovládl první historické derby východočeských univerzit, když porazil mužstvo Univerzity Pardubice 6:3. Zápas se odehrál ve středu 8. října v pardubické ČEZ Areně pod patronací hokejové legendy Dominika Haška, pardubického rodáka a absolventa tehdejší Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové.

První historický duel si nenechali samozřejmě ujít ani oba rektoři zúčastněných univerzit prof. Josef Hynek a prof. Miroslav Ludwig, kteří společně s Dominikem Haškem obstarali první vhazování. „Na hokej chodím rád – v Hradci Králové i v Pardubicích, a proto se na vzájemné utkání našich univerzitních týmů moc těším. Vysokoškolský život a sport k sobě patří a obě školy mají množství skvělých sportovců. Navíc všichni dobře víme, že mnoho Pardubáků studuje u nás v Hradci Králové a naopak, takže někteří budou možná i řešit problém, komu vlastně fandit,“ uvedl před zápasem hradecký rektor Josef Hynek.

Hráče obou týmů složených výhradně ze studenů v akademickém roce 2014/2015 přišlo podpořit přes dva a půl tisíce fanoušků, kteří na stadionu vytvořili fantastickou atmosféru, jež si v mnohém nezadala s běžným extraligovým zápasem. Odveta se bude konat příští rok, tentokrát v domovském městě vítězného mužstva Hradci Králové.

Za vítězný tým Univerzity Hradec Králové nastoupili:

Rudolf Bernart

Lukáš Budínský