Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    06.05.2016

Rektor tchaj-wanské univerzity poprvé na UHK

Univerzitu Hradec Králové dnes navštívili přední zástupci Kao Yuan University z Tchaj-wanu.

Aktivní spolupráce Univerzity Hradec Králové (UHK) s Tchaj-wanem se stále rozšiřuje. O dalších možnostech vzájemné akademické výměny studentů a vyučujících dnes přijela jednat delegace Kao Yuan University. Poprvé je v tříčlenné skupině tchaj-wanských akademiků i rektor Kao Yuan University dr. Tseng Tsahn-Deng. Na jednání ho doprovází ředitel mezinárodního úřadu dr. Wang Wen-Lung a také na naší univerzitě již známý profesor Guor Rurng Shieh, který v říjnu 2015 převzal z rukou rektora profesora Josefa Hynka Medaili rektora Univerzity Hradec Králové.

Na tchajwanských univerzitách byly od roku 2003 zapsány více než dvě stovky studentů Univerzity Hradec Králové. Od roku 2010 studovalo na Kao Yuan University třicet jedna našich studentů a naopak u nás devatenáct Tchaj-wanců. Z počátečních tří vysokých škol spolupracujících s naší univerzitou se počet partnerů rozrostl již na deset.

• Více z Čím žijeme

_DSC5619 _DSC5614 _DSC5604