21. srpna 2018 | 18:30 | Masarykovo náměstí
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
Informace k přijímacímu řízení do ak. roku 2018/2019
Katedra matematiky pořádá letní školu algebraické geometrie
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Užitečné informace pro všechny prváky na UHK
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
Informace k zápisům pro nastupující 1. ročníky
    18.06.2013

Přírodovědecká fakulta univerzity opět ukáže pokusy pod širým nebem

Ve dnech 20. – 21. června 2013 se na Tylově nábřeží v Hradci Králové uskuteční již 6. ročník akce „Hrajme si i hlavou!“

Jedná se o popularizační akci, která přináší všem příznivcům nejen přírodovědných disciplín mnoho zajímavostí přímo až na ulici. Pořádá ji katedra fyziky Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Hradec Králové a je určena pro žáky a studenty základních a středních škol, pro jejich rodiče a pro všechny, kteří si rádi hrají, přemýšlejí a bádají nad záhadami světa kolem nás.

Co u nás najdete? Především mnoho stánků s úžasnými experimenty, a tak na vlastní oči uvidíte a především si vyzkoušíte, že i vědy, jakými jsou fyzika, chemie či biologie, mohou být zajímavé a zábavné. Letos si pohrajeme s fyzikou všemi smysly. Představí se i Speciálně pedagogické centrum pro děti s vadami zraku při SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova Hradec Králové, díky nimž si účastníci budou moci vyzkoušet, jaký je svět zrakově postižených a jaké pomůcky jim usnadňují život. Čekají vás i show (např. Posviťte si na fyziku), úkoly, soutěže, odměny i mnohá překvapení! Vstup je samozřejmě zdarma.

Více info na www.hrajme-si-i-hlavou.cz​.

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 3.12.2014 19:51