Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
Noc vědců na PřF {~} | přednášky | workshopy |
Podívejte se na fotky z otevření nové budovy PřF!
Přírodní vědy pod jednou střechou!
Podívejte se na video ze slavnostního otevření nové budovy PřF
Informace k zářijovým zápisům do 1. ročníků
    18.06.2013

Přírodovědecká fakulta univerzity opět ukáže pokusy pod širým nebem

Ve dnech 20. – 21. června 2013 se na Tylově nábřeží v Hradci Králové uskuteční již 6. ročník akce „Hrajme si i hlavou!“

Jedná se o popularizační akci, která přináší všem příznivcům nejen přírodovědných disciplín mnoho zajímavostí přímo až na ulici. Pořádá ji katedra fyziky Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Hradec Králové a je určena pro žáky a studenty základních a středních škol, pro jejich rodiče a pro všechny, kteří si rádi hrají, přemýšlejí a bádají nad záhadami světa kolem nás.

Co u nás najdete? Především mnoho stánků s úžasnými experimenty, a tak na vlastní oči uvidíte a především si vyzkoušíte, že i vědy, jakými jsou fyzika, chemie či biologie, mohou být zajímavé a zábavné. Letos si pohrajeme s fyzikou všemi smysly. Představí se i Speciálně pedagogické centrum pro děti s vadami zraku při SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova Hradec Králové, díky nimž si účastníci budou moci vyzkoušet, jaký je svět zrakově postižených a jaké pomůcky jim usnadňují život. Čekají vás i show (např. Posviťte si na fyziku), úkoly, soutěže, odměny i mnohá překvapení! Vstup je samozřejmě zdarma.

Více info na www.hrajme-si-i-hlavou.cz​.

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 3.12.2014 19:51