Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    24.09.2015

Premiér Sobotka se seznámil se stavbou Přírodovědecké fakulty

Předseda české vlády Bohuslav Sobotka zavítal 24. září 2015 na Univerzitu Hradec Králové. V rámci svého přibližně hodinového programu se sešel s vedením univerzity a absolvoval exkurzi po stavbě Přírodovědecké fakulty v kampusu Na Soutoku.

Při jednání vedeném rektorem profesorem Josefem Hynkem se premiér zajímal především o potenciál univerzity v oblasti poskytování studia zahraničním studentům. „Jsem rád, že univerzita má vysoké procento zahraničních studentů. Jsou mezi nimi i samoplátci, kteří si studium platí. Myslím, že do budoucna bychom měli být schopni naši kvalitní infrastrukturu v oblasti vysokého školství nabízet i v zahraničí. Velmi perspektivní jsou v tomto směru postsovětské státy,“ řekl později při vyjádření pro tisk předseda vlády B. Sobotka.

Hlavní pozornost však účastnící setkání s premiérem věnovali prohlídce stavby Přírodovědecké fakulty, která péčí společnosti GEMO Olomouc vyrůstá od počátku roku 2015 v univerzitním areálu. Rektor Josef Hynek provedl předsedu vlády po prvních dvou podlaží budovy, jejíž hrubá stavba již nabývá definitivních hmotových obrysů. Bohuslav Sobotka se tak mohl seznámit s očekávaným přínosem této státní investice ve výši 345 mil. za stavební práce a dalších 100 mil. za vybavení. Jejím smyslem je zajistit na Univerzitě Hradec Králové špičkové podmínky pro výzkum v oblasti přírodních věd, mj. s důrazem na jejich provázání se zdravotnictvím a na uplatnění informatiky v biomedicíně.

Premiér Sobotka byl také seznámen se záměrem univerzity vybudovat sportovní areál, jejž by sdílely všechny vysoké školy ve městě a který by také sloužil pořadatelům mezinárodních soutěží. Dle záměru vedení univerzity by jeho stavba mohla navázat na dokončenou Přírodovědeckou fakultu, jejíž plné užívaní započne v září roku 2017.

Univerzita Hradec Králové se představila předsedovi české vlády jako perspektivní vysoká škola s moderním a stále se rozšiřujícím zázemím a s potenciálem akcelerace výzkumu a nabídky studia zahraničním zájemcům.

PhDr. Ondřej Tikovský, Ph.D.
    kancléř a tiskový mluvčí

• Více z Čím žijeme