Dny otevřených dveří na UHK! | 11. a 12. ledna 2019
Veselé Vánoce a šťastný nový rok Vám přeje celá UHK!
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK!
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    05.10.2016

Noc vědců přilákala rekordní počet návštěvníků

Rekordních 1800 návštěvníků využilo možnosti navštívit poslední zářijový pátek Univerzitu Hradec Králové, která je přilákala bohatým programem se šedesáti stanovišti na naučně - zábavnou akci Noc vědců.

Univerzita Hradec Králové se tak již potřetí přidala ke společné celoevropské akci nejen vysokých škol,
    ale i výzkumných pracovišť, muzeí, hvězdáren a dalších institucí, které chtějí přiblížit veřejnosti práci a výsledky výzkumných pracovníků srozumitelnou formou.

Každý ročník Noci vědců má své téma, které je společné pro organizátory v celé Evropě. Letos jím byl vztah věda a bezpečnost. Cíl hlavního pořadatele iniciativy Evropské komise „Vědci v Evropě“ (Researchers in Europe) bořit mýty o vědcích coby podivínech a představit je jako „obyčejné lidi“ byl na Univerzitě Hradec králové splněn na sto procent.

Pestrý program, který přiblížil veřejnosti vědu v praxi, byl naplánován pro středoškoláky, dospělé i děti.
    Na přípravě zábavných experimentů, her, přednášek, představení a workshopů se podíleli studenti i pedagogové všech fakult, Ústavu sociální práce, Poradenského centra UHK, pracovníci České spořitelny, Tichého světa, střediska Věda nás baví, Policie ČR a mnoho dalších přátel univerzity.

Kompletní fotogalerii z Noci vědců najdete na facebookové stránce UHK.

Díky Vám všem za skvělou týmovou práci a reprezentaci naší univerzity! S návštěvníky se těšíme opět na viděnou na Noci vědců 2017!

Ing. Zuzana Boučková
    tajemnice pro vnější vztahy UHK