Noc vědců na Univerzitě Hradec Králové přilákala 2 500 návštěvníků

Program letošní Noci vědců, která se konala v pátek 6. října, přilákal na Univerzitu Hradec Králové 2 500 dětských i dospělých návštěvníků, což je opět vyšší číslo než loni.

Celoevropská akce Noc vědců se nesla v duchu tématu „Mobilita-Svět v pohybu“. Speciální program vytvořily katedry všech fakult UHK tak, aby i laikům přiblížily vědu a své obory v praxi, tedy v zajímavém, veselém a hravém tónu.

Návštěvníci univerzity v tuto noc měli možnost např. otestovat své geografické znalosti, cestovat ve starověku i pravěku, užít si zábavných her, poutavých přednášek, divadla, projekce filmů i vědeckých pokusů. Došlo i na jazykové úkoly pro děti a dospělé, rozšířenou realitu, robotické vozítko, matematické hříčky, napínavé workshopy, ochutnávky mezinárodních pokrmů, interaktivní dílny, výstavy a mnoho dalších bodů programu, které byly letos rozmístěny ve všech budovách studentského kampusu Na Soutoku.

Děkujeme Vám všem, kteří jste se na přípravě velmi úspěšného čtvrtého ročníku Noci vědců na Univerzitě Hradec Králové podíleli.

Ing. Zuzana Boučková
    tajemnice pro vnější vztahy UHK