Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    05.04.2013

Na univerzitě se bude hovořit o problémovém chování fotbalových fanoušků

Na Univerzitu Hradec Králové (UHK) se sjedou vrcholní manažeři českých fotbalových klubů, zástupci fanklubů a bezpečnostních služeb a také studenti a absolventi sociálně pedagogických oborů, aby vyslechli odborné přednášky a diskutovali nad zásadními problémy vyplývajícími ze vztahů fotbalových fanoušků a vedení fotbalových klubů.

V rámci semináře se účastníci budou zabývat mj. potřebou zavedení tzv. supporter liaison officer, tedy jakéhosi zprostředkovatele pro koordinaci vztahů mezi fanoušky a klubem a mezi fanoušky a policií, jak je tomu ve světě běžné. Dále budou účastníci hovořit o nutnosti úpravy legislativních norem a problémech souvisejících s pořadatelskou službou v kontextu sociálně-patologických jevů na stadionech.

Akci s názvem Fotbalové fórum pořádá Katedra sociální patologie a sociologie Pedagogické fakulty (UHK) ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky, vrcholným orgánem řídícím český profesionální i zájmový fotbal. Za Fotbalovou asociaci České republiky slíbil účast generální sekretář Rudolf Řepka. Akce se uskuteční v pátek 5. dubna 2013 v aule Objektu společné výuky (Hradecká 1227, Hradec Králové); začátek je plánován na 10 hodin.​

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 3.12.2014 9:17