Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
NN NIGHT RUN Hradec Králové 2019
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    02.04.2019

Hasiče Pardubického kraje nově povede absolvent UHK Aleš Černohorský

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že novým policejním prezidentem ČR se stal absolvent UHK plk. Mgr. Jan Švejdar. To ale není jediný absolvent v čele českých složek Integrovaného záchranného systému. V pondělí 1. dubna byl totiž do funkce ředitele Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje jmenován plk. Mgr. Aleš Černohorský, absolvent UHK z roku 2004.

Na Univerzitě Hradec Králové vystudoval Aleš Černohorský Pedagogickou fakultu. Titul bakalář získal za absolvování oboru Sociální komunikace při ochraně majetku obcí a občanů. Magisterský titul získal následně v oboru Sociální pedagogika.

V roce 2001 obhájil Aleš Černohorský na Ústavu sociálních studií PdF UHK bakalářskou práci na téma Postoj hasičů k dalšímu profesnímu vzdělávání pod vedením docentky Ivy Jedličkové. Magisterský titul mu byl udělen v roce 2004, a to na základě složení státní závěrečné zkoušky a obhajoby diplomové práce Asertivita jako součást sociální kompetence pod vedením doktorky Leony Dolejšové z Katedry sociální pedagogiky PdF UHK.

Foto: HZS Pardubického kraje

U profesionálního sboru hasičů působí magistr Černohorský již od roku 1992. Z výjezdové jednotky postupně přešel na operační a informační středisko jako operační důstojník, následně se stal vedoucím odboru operačního střediska okresu Pardubice. Od roku 2001 zastával funkci náměstka ředitele pro úsek operačního řízení, rok poté se stává náměstkem krajského ředitele pro úsek IZS a operační řízení HZS Pardubického kraje.

Jakub Novák
    tiskový mluvčí UHK