Letos hrajeme doma, tak neváhej a přijď podpořit výběr UHK
Udělej si jasno v tom, kam chceš zamířit po střední!
Velcí i malí si vyzkouší čertovské experimenty!
Přijďte si popovídat s rektorem UHK a přispět na dobrou věc
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
    12.05.2017 - 12.05.2017

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi poprvé v Hradci Králové

Den plný aktivit pro děti a dospělé a promítání oceněných dokumentárních filmů přiváží 12. května na Univerzitu Hradce Králové mezinárodní filmový festival Ekotopfilm. Na návštěvníky čeká inspirativní přednáška Životní restart Centra andragogiky o tom, jak se nebát udělat životní změnu a beseda Jana Mühlfeita Odemykání dětského potenciálu. Veškerý program festivalu je zdarma.

Jak velká je naše tepelná stopa? Jak se v kaligrafii píše slovo planeta a příroda? Jakou hudbu hraje les? To vše se návštěvníci dovědí na zábavných workshopech festivalu. V mobilním planetáriu zhlédnout filmy s 3D efekty z neobvyklého pohledu v úhlu 360° a budou se i moci zasadit o samotné filmové promítání, když v cykloelektrárně Nano Energies energií vyrobenou jízdou na kole poženou filmový projektor. Z festivalu si odnesou hezké dárky a doplňky vlastnoručně vytvořené z použitých materiálů v kreativní dílně, a více se o třídění odpadu a recyklaci dovědí formou her. Aktivity budou probíhat od 14:00 před Univerzitou Hradce Králové, či v případě nepříznivého počasí vevnitř v univerzitní Dvoraně. A ty, kterým by se nechtělo pěšky, sveze z centra k univerzitě zdarma festivalový vláček.

Hlavní náplní festivalového programu je od 16:00 bohatá filmová nabídka.  Za podívanou stojí cenami ověnčený Yellowstone, který přináší dechberoucí a technicky dokonalé záběry krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Vaření ze zbytků potravin, které by se vyhodily, prezentuje jako zábavnou lifestylovou záležitost sympatický kuchař David ve filmu Vaření z odpadu, krátký dokument Klimatická chyba nabídne kreativní řešení dopadů klimatických změn a pozoruhodný snímek Lidské tělo: mikroskopické safari seznámí diváky s jedinečným ekosystémem plným pozoruhodných tvorů žijících v našem těle, na kterých závisí lidský život.

Kromě filmů návštěvníci na přednášce Životní restart získají užitečné rady, jak se nebát udělat životní změnu a otočit svou kariéru o 360°. O svůj vlastní silný životní příběh a zkušenosti se podělí Petra Michaličková a Jana Flechtnerová z Centra andragogiky. Na besedě Odemykání dětského potenciálu Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná poradí, jak rozvinout silné stránky dětí i dospělých a jak nakročit na cestu k úspěchu.

Festival proběhne za podpory primátora Hradce Králové Zdeňka Finka. Doprovodný program pro děti v lesích města se uskuteční ve spolupráci s Lesy ČR, Městskými lesy Hradec Králové a společností Lesní svět.

Kompletní program je k dispozici na webu www.ekotopfilmfestival.cz

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 9.5.2017 10:7