Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
    30.03.2017

Přednáška - Československý parlament na prahu Pražského jara

Přednáška doc. PhDr. Ondřeje Felcmana, CSc. s názvem ČESKOSLOVENSKÝ PARLAMENT NA PRAHU PRAŽSKÉHO JARA se konala ve čtvrtek 30. března 2017 od 15:30 hod. v Mediální studovně. Akce proběhla v rámci spolupráce Univerzitní knihovny UHK a Historického ústavu FF UHK.

Zveme Vás na přednášku historika Ondřeje Felcmana „Československý parlament na prahu Pražského jara

Pokud se zajímáte o klíčové události novodobých českých a československých dějin, tak právě Vám je určena přednáška doc. PhDr. Ondřeje Felcmana, CSc., který se dlouhodobě zabývá problematikou stěžejních  společensko – politických procesů v bývalé  ČSSR.  Jeho přednáška se uskuteční ve čtvrtek 30. března od 15:30 hodin v Mediální studovně Univerzitní knihovny Univerzity Hradec Králové.
         Přednáška se zabývá činností zákonodárného sboru v komunistickém Československu. Působení Národního shromáždění představí jednak v liberalizačním období 60. let, jednak v měsících Pražského jara 1968. Odhalí příčiny i podoby dynamických změn uvnitř zákonodárného sboru v počátcích polednového období, seznámí s činností Národního shromáždění v klíčových měsících realizace československé reformy na jaře a v létě roku 1968 a připomene atmosféru odvahy a vzdoru během srpnové okupace i podvolení se krokům pozvolné normalizace v podzimních měsících roku 1968. Téma vychází z publikované monografie téhož autora a i když se nedočkalo dosud soustavné pozornosti historiků, jsme přesvědčeni o tom, že Vás zaujme.

Za pořadatelský tým

PhDr. Marie Otavová