Co Vás zajímá?
Noc vědců se letos ponese ve znamení mobility
UHK se připojuje k protestnímu „Týdnu pro vzdělanost“
UHK International Day představí možnosti studia v zahraničí
XXI. ročník Týdne knihoven se koná již 5. října
Stáhni si elektronickou verzi Průvodce prváka po UHK
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
13.09.2017

Zkontrolovali jsme označení budovy S pro osoby se zrakovým postižením

Dnes 13.zaří jsme na Univerzitě Hradec Králové přivítali milou návštěvu. Dorazila k nám Mgr. Dagmar Balcarová a Mgr. Jarmil Moláček z hradeckého Tyflocentra.


Nevidomý Mgr. Moláček dlouhodobě spolupracuje nejen z hradeckým Tyflocentrem, ale i dalšími institucemi v Hradci Králové, zpracovává bezbariérové mapy a poskytuje konzultace při řešení bezbariérovosti.
Na budově S nás zajímala hlavně funkčnost majáčku u vstupu a také cesta do Augustinu, sekce pro studenty se specifickými potřebami. Zkontrolovali jsme označení vchodu i venkovního zvonku na recepci. S velkým potěšením jsme přijali pochvalu za označení schodišť a pater.

Do čtvrtého patra, kde sídlí Augustin, jsme se nechali vyvézt výtahem. Pravda, zde jsme našli maličké rezervy, která je třeba dotáhnout do konce a upravit, ale věříme, že tyto drobnosti budou brzy minulostí.
Po té jsme ještě namátkově zkontrolovali popisky dveří a zamířili do kanceláře Augustinu, kde už jsme se mohli navzájem podělit o zkušenosti s různými kompenzačními pomůckami, programy atd. Víc hlav, víc ví a my jsme moc rádi za každé sdílení dobré zkušenosti a praxe.

Jsme velmi vděčni za daná doporučení k úpravám a milou návštěvu a těšíme se na další takto příjemnou spolupráci.


 

  • Více z Aktuality
  • Naposledy upraveno: Podlipná Jana, 13.9.2017 14:31