Co Vás zajímá?
Dofoukni si mozek vědomostmi! Přihlas se do 31. března!
Gladiator Race / Run Hradec Králové | 31. 3. 2019
Podpořte Univerzitní osmičky v anketě Událost roku 2018!
Univerzitní sportovní odpoledne | 16. 4. 2019
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK!
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
31.10.2016

Vznikl manuál podpory studentů s psychickým onemocněním

Poruchy osobnosti, neurotické poruchy, afektivní poruchy – i studenti s psychickým onemocněním jsou jednou z cílových skupin, kterým je na vysoké škole poskytována odpovídající podpora. Na naší univerzitě ji v rámci studia zajišťuje Středisko Augustin. Právě pracovníci střediska se podíleli na vytvoření Manuálu podpory studentům s psychickým onemocněním na vysoké škole vzniklém v rámci Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (AP3SP).

Psychická onemocnění se stejně jako v běžné populaci objevují i mezi studenty vysokých škol. Vzhledem k tomu, že tato onemocnění mají různorodé dopady nejen na osobní, ale i studijní život studentů, vznikla v rámci AP3SP pracovní skupina věnující se této problematice. Výsledkem její činnosti a spolupráce s pracovníky ze spolku Baobab je manuál, který představuje dílčí typy psychického onemocnění, ucelený systém podpory těchto studentů, zásady komunikace a možnosti podpory mimo systém vysokých škol. Publikaci doplňují životní příběhy studentů s psychickým onemocněním.

„Setkáváme se s množstvím předsudků a dotazů týkajících se právě studentů s psychickým onemocněním. Věříme, že tento manuál může pomoci na tyto dotazy odpovědět a ujednotit koncepci poskytované podpory napříč všemi středisky“, sdělila Michaela Zmátlíková, která byla členem zmíněné pracovní skupiny.

Manuál si můžete stáhnout na webových stránkách Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (www.ap3sp.cz).
 
 
  • Více z Aktuality
  • Naposledy upraveno: Šteflová Michaela, 31.10.2016 12:57