2. kolo přijímacích zkoušek se blíží!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
Letní škola pro zahraniční studenty
VIDEO: Připomeňte si letošní ročník Akademik runu
Literární cena Miroslava Ivanova byla udělena dvěma docentům UHK
Ministr zahraničních věcí navštívil UHK
31.10.2016

Vznikl manuál podpory studentů s psychickým onemocněním

Poruchy osobnosti, neurotické poruchy, afektivní poruchy – i studenti s psychickým onemocněním jsou jednou z cílových skupin, kterým je na vysoké škole poskytována odpovídající podpora. Na naší univerzitě ji v rámci studia zajišťuje Středisko Augustin. Právě pracovníci střediska se podíleli na vytvoření Manuálu podpory studentům s psychickým onemocněním na vysoké škole vzniklém v rámci Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (AP3SP).

Psychická onemocnění se stejně jako v běžné populaci objevují i mezi studenty vysokých škol. Vzhledem k tomu, že tato onemocnění mají různorodé dopady nejen na osobní, ale i studijní život studentů, vznikla v rámci AP3SP pracovní skupina věnující se této problematice. Výsledkem její činnosti a spolupráce s pracovníky ze spolku Baobab je manuál, který představuje dílčí typy psychického onemocnění, ucelený systém podpory těchto studentů, zásady komunikace a možnosti podpory mimo systém vysokých škol. Publikaci doplňují životní příběhy studentů s psychickým onemocněním.

„Setkáváme se s množstvím předsudků a dotazů týkajících se právě studentů s psychickým onemocněním. Věříme, že tento manuál může pomoci na tyto dotazy odpovědět a ujednotit koncepci poskytované podpory napříč všemi středisky“, sdělila Michaela Zmátlíková, která byla členem zmíněné pracovní skupiny.

Manuál si můžete stáhnout na webových stránkách Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (www.ap3sp.cz).

• Více z Aktuality
  • Naposledy upraveno: Šteflová Michaela, 31.10.2016 12:57