Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
Letní škola pro zahraniční studenty
VIDEO: Připomeňte si letošní ročník Akademik runu
Literární cena Miroslava Ivanova byla udělena dvěma docentům UHK
Ministr zahraničních věcí navštívil UHK
03.12.2014

Augustin představil problémy hendikepovaných studentům Farmaceutické fakulty

Středisko Augustin, jež na Univerzitě Hradec Králové zajišťuje podporu uchazečům a studentům se specifickými potřebami, připravilo pro studenty Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové zážitkový seminář, který je blíže seznámil s problémy, s nimiž se v běžném životě setkávají hendikepovaní spoluobčané.
V rámci semináře se studenti dozvěděli základní informace o činnosti Střediska Augustin a odnesli si také cenné rady, jak s osobami se sluchovým, zrakovým a tělesným postižením komunikovat,“ přiblížila program akce vedoucí Augustinu Mgr. Lucie Slezáková Misařová. Na dvě stovky studentů z řad budoucích farmaceutů si mohli vyzkoušet například jízdu a slalom na mechanickém vozíku, chůzi s bílou holí, nasadit si brýle simulující různé stupně zrakového postižení, rozpoznat hmatové obrázky, naučit se několik základních znaků z českého znakového jazyka, anebo se pokusit domluvit za použití odezírání. „Studenti přišli opravdu v hojném počtu a jejich zájem o danou problematiku byl ohromující. V osvětové činnosti vidíme obrovskou sílu a význam, proto pevně doufáme, že podobných akcí bude v budoucnu jenom přibývat,“ vyjádřila potěšení nad povedenou akcí vedoucí Střediska Augustin. Na zážitkovém semináři pro kolegy ze své sesterské univerzity se taktéž podíleli dobrovolníci studentského klubu Gusta.

Více informací o činnosti Střediska Augustin naleznete na těchto stránkách.

• Více z Aktuality
  • Naposledy upraveno: Šteflová Michaela, 31.10.2016 14:50