Seminář o matematickém vzdělávání | hostující přednášející
Informace k přijímacímu řízení do ak. roku 2018/2019
Seminář IQRF Alliance | účast zdarma | registrace do 27. 9. 2018
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Noc vědců 2018 na PřF UHK | přednášky | workshopy | věda v praxi
Užitečné informace pro všechny prváky na UHK
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
    21.04.2017

Using Biology, Chemistry and Physics to understand and treat Alzheimer’s disease - záznam přednášky

Dne 4. 4. 2017 proslovil na PřF UHK přednášku prof. Frank Gunn-Moore BSc PhD FRSB z University of St Andrews.

Přednáška na téma  Using Biology, Chemistry and Physics to understand and treat Alzheimer’s disease se konala v Aule PřF a přilákala velké množství zájemců.

Pro ty, kteří se jí nemohli z časových důvodů zúčasnit, jsme připravili její záznam, který najdete zde.

Prof. Gunn-Moore v přednášce představil biomolekulární a biofyzikální metody, které používá jeho tým při sledování růstu a vývoje lidských neuronů, identifikaci nových genů zapojených do rozvoje neurodegenerativních onemocnění, laserové biofotonické experimenty, identifikaci nových molekulárních cílů pro léčbu raných fází Alzheimerovy nemoci ad.

O přednášejícím
    Prof. Frank Gunn-Moore BSc PhD FRSB je profesorem molekulární neurobiologie a vedoucí biologického výzkumu na University of St Andrews.
    Zabývá se interdisciplinárním přístupem kombinujícím biologické, fyzikální a chemické postupy při výzkumu nervových buněk a neurodegenerativních onemocnění (např. Alzheimerovy nemoci).
    Je autorem více než 120 vědeckých prací a spoluatorem nové technologie umožňující kontrolovaný růst a třídění buněk pomocí světla.

Spolupracuje s PřF při výzkumu nových léčiv Alzheimerovy nemoci (již 14 společných článků).

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 21.4.2017 11:56