Přihlášky podávejte do 30. 7.
Vylepšete s námi PřF! Do 31. 8. můžete hodnotit výuku LS 2017
Podívejte se na fotky z otevření nové budovy PřF!
Přírodní vědy pod jednou střechou!
Podívejte se na video ze slavnostního otevření nové budovy PřF
    21.04.2017

Using Biology, Chemistry and Physics to understand and treat Alzheimer’s disease - záznam přednášky

Dne 4. 4. 2017 proslovil na PřF UHK přednášku prof. Frank Gunn-Moore BSc PhD FRSB z University of St Andrews.

Přednáška na téma  Using Biology, Chemistry and Physics to understand and treat Alzheimer’s disease se konala v Aule PřF a přilákala velké množství zájemců.

Pro ty, kteří se jí nemohli z časových důvodů zúčasnit, jsme připravili její záznam, který najdete zde.

Prof. Gunn-Moore v přednášce představil biomolekulární a biofyzikální metody, které používá jeho tým při sledování růstu a vývoje lidských neuronů, identifikaci nových genů zapojených do rozvoje neurodegenerativních onemocnění, laserové biofotonické experimenty, identifikaci nových molekulárních cílů pro léčbu raných fází Alzheimerovy nemoci ad.

O přednášejícím
    Prof. Frank Gunn-Moore BSc PhD FRSB je profesorem molekulární neurobiologie a vedoucí biologického výzkumu na University of St Andrews.
    Zabývá se interdisciplinárním přístupem kombinujícím biologické, fyzikální a chemické postupy při výzkumu nervových buněk a neurodegenerativních onemocnění (např. Alzheimerovy nemoci).
    Je autorem více než 120 vědeckých prací a spoluatorem nové technologie umožňující kontrolovaný růst a třídění buněk pomocí světla.

Spolupracuje s PřF při výzkumu nových léčiv Alzheimerovy nemoci (již 14 společných článků).

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 21.4.2017 11:56