Vyhlašujeme výběrové řízení na zahraniční pobyty
Forenzní entomologie - přednáška
Harmonogram imatrikulací a promocí absolventů 2016/2017
Přírodní vědy pod jednou střechou!
Vše, co potřebujete vědět o studiu v zahraničí
Podívejte se na video ze slavnostního otevření nové budovy PřF
Nový měsíčník Za vědou představí akademiky i z netradičních stránek
    19.12.2016

Soustředění EUSO na PřF

Mladí středoškoláci se na PřF připravovali na olympiádu zemí Evropské unie.

Přírodovědná olympiáda zemí Evropské unie EUSO (European Union Science Olympiad) je soutěž pro týmy středoškoláků do 16 let věku v řešení experimentálních integrovaných úloh z biologie, fyziky a chemie.

V České republice se týmy vybírají na základě výsledků krajských kol předmětových olympiád a nejlepší dvacítka biologů, fyziků a chemiků je pak pozvána na soustředění. Zde jsou po čtyřech dnech vybrány dva tříčlenné týmy, které se dále účastní samotné EUSO. Ta v tomto školním roce proběhne v květnu 2017 v dánské Kodani. Organizačně ji v ČR zajišťuje Národní institut dalšího vzdělávání, odborně ji garantují ve spolupráci tři fakulty tří různých univerzit – biologii PřF UK, chemii FChT UPce a fyziku právě PřF UHK.

Dvacítka nejlepších biologů, fyziků a chemiků se na EUSO připravovala 22.–25. 11. 2016 pod vedením vyučujících doc. Jana Kříže, dr. Jana Šlégra, dr. Filipa Studničky  ad. Z PřF UK v Praze dorazil prof. Černý, části studentů se věnovala doc. Bajerová z UPce, kde probíhala některá laboratorní cvičení. Kromě nich jsou součástí soustředění i přednášky a na závěr experimentální a teoretický test.

Vybraným studentům gratulejeme a přejeme hodně štestí při reprezentaci v Kodani!

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 19.12.2016 15:45