Výzkum bezobratlých a plazů v Ománu
PřF fakultou roku? S vašimi hlasy určitě!
Maskot PřF UHK
Nová budova Přírodovědecké fakulty UHK
Nové možnosti studia v Japonsku
Přírodovědci z UHK pomáhají při výzkumu rakoviny
    19.12.2016

Soustředění EUSO na PřF

Mladí středoškoláci se na PřF připravovali na olympiádu zemí Evropské unie.

Přírodovědná olympiáda zemí Evropské unie EUSO (European Union Science Olympiad) je soutěž pro týmy středoškoláků do 16 let věku v řešení experimentálních integrovaných úloh z biologie, fyziky a chemie.

V České republice se týmy vybírají na základě výsledků krajských kol předmětových olympiád a nejlepší dvacítka biologů, fyziků a chemiků je pak pozvána na soustředění. Zde jsou po čtyřech dnech vybrány dva tříčlenné týmy, které se dále účastní samotné EUSO. Ta v tomto školním roce proběhne v květnu 2017 v dánské Kodani. Organizačně ji v ČR zajišťuje Národní institut dalšího vzdělávání, odborně ji garantují ve spolupráci tři fakulty tří různých univerzit – biologii PřF UK, chemii FChT UPce a fyziku právě PřF UHK.

Dvacítka nejlepších biologů, fyziků a chemiků se na EUSO připravovala 22.–25. 11. 2016 pod vedením vyučujících doc. Jana Kříže, dr. Jana Šlégra, dr. Filipa Studničky  ad. Z PřF UK v Praze dorazil prof. Černý, části studentů se věnovala doc. Bajerová z UPce, kde probíhala některá laboratorní cvičení. Kromě nich jsou součástí soustředění i přednášky a na závěr experimentální a teoretický test.

Vybraným studentům gratulejeme a přejeme hodně štestí při reprezentaci v Kodani!

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 19.12.2016 15:45