Seminář o matematickém vzdělávání | hostující přednášející
Informace k přijímacímu řízení do ak. roku 2018/2019
Seminář IQRF Alliance | účast zdarma | registrace do 27. 9. 2018
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Noc vědců 2018 na PřF UHK | přednášky | workshopy | věda v praxi
Užitečné informace pro všechny prváky na UHK
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
    22.11.2016

Nové kontakty v Nikaragui

Ve zkouškovém období uplynulého akademického roku navštívil dr. Filip Studnička z Katedry fyziky Přírodovědecké fakulty společně s dalšími kolegy a novým rektorem UHK Kamilem Kučou fakulty Národní autonomní univerzity Nikaragua v Leónu (UNAN-León).

Delegace zavítala na řadu výzkumných ústavů na UNAN a diskutovala o společných tématech bádání. Hlavním bodem návštěvy UNAN-León bylo projednání vzájemné smlouvy o spolupráci, kterou podepsali rektoři Kamil Kuča a Octavio Guevara za účasti významných osobností místní univerzity. UHK a UNAN-León kooperují již řadu let ve formě výměny studentů a společných výzkumných projektů v oblasti politologie. Nyní se partnerství rozšíří i do oblasti vývoje robotiky, zařízení pro ovládání domácnosti a vývoje tzv. Internet of Things. Cílem je zvýšit povědomí o moderních trendech v oblasti výpočetní techniky mezi studenty na obou univerzitách, kteří budou do vývoje aktivně zapojení formou semestrálních výměn.

Nica_1 NIca_3 Nica_4

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 22.11.2016 9:35