Noc vědců na PřF {~} | přednášky | workshopy |
Podívejte se na fotky z otevření nové budovy PřF!
Přírodní vědy pod jednou střechou!
Podívejte se na video ze slavnostního otevření nové budovy PřF
Informace k zářijovým zápisům do 1. ročníků
    22.11.2016

Nové kontakty v Nikaragui

Ve zkouškovém období uplynulého akademického roku navštívil dr. Filip Studnička z Katedry fyziky Přírodovědecké fakulty společně s dalšími kolegy a novým rektorem UHK Kamilem Kučou fakulty Národní autonomní univerzity Nikaragua v Leónu (UNAN-León).

Delegace zavítala na řadu výzkumných ústavů na UNAN a diskutovala o společných tématech bádání. Hlavním bodem návštěvy UNAN-León bylo projednání vzájemné smlouvy o spolupráci, kterou podepsali rektoři Kamil Kuča a Octavio Guevara za účasti významných osobností místní univerzity. UHK a UNAN-León kooperují již řadu let ve formě výměny studentů a společných výzkumných projektů v oblasti politologie. Nyní se partnerství rozšíří i do oblasti vývoje robotiky, zařízení pro ovládání domácnosti a vývoje tzv. Internet of Things. Cílem je zvýšit povědomí o moderních trendech v oblasti výpočetní techniky mezi studenty na obou univerzitách, kteří budou do vývoje aktivně zapojení formou semestrálních výměn.

Nica_1 NIca_3 Nica_4

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 22.11.2016 9:35