Nový projekt CIVIS
Didaktické semináře pro všechny zájemce
Erasmus+ na ak. rok 2017/2018 - podej přihlášku již nyní!
Praxe Erasmus+: kredity a zážitky v jednom!
PřF fakultou roku? Hlasujte do 28. 2.!
Jsi v Bc. programu? Vyjeď v létě do Japonska!
Maskot PřF UHK
Nové možnosti studia v Japonsku
Snídaně na děkanátu PřF
Přírodovědci z UHK pomáhají při výzkumu rakoviny
    22.11.2016

Nové kontakty v Nikaragui

Ve zkouškovém období uplynulého akademického roku navštívil dr. Filip Studnička z Katedry fyziky Přírodovědecké fakulty společně s dalšími kolegy a novým rektorem UHK Kamilem Kučou fakulty Národní autonomní univerzity Nikaragua v Leónu (UNAN-León).

Delegace zavítala na řadu výzkumných ústavů na UNAN a diskutovala o společných tématech bádání. Hlavním bodem návštěvy UNAN-León bylo projednání vzájemné smlouvy o spolupráci, kterou podepsali rektoři Kamil Kuča a Octavio Guevara za účasti významných osobností místní univerzity. UHK a UNAN-León kooperují již řadu let ve formě výměny studentů a společných výzkumných projektů v oblasti politologie. Nyní se partnerství rozšíří i do oblasti vývoje robotiky, zařízení pro ovládání domácnosti a vývoje tzv. Internet of Things. Cílem je zvýšit povědomí o moderních trendech v oblasti výpočetní techniky mezi studenty na obou univerzitách, kteří budou do vývoje aktivně zapojení formou semestrálních výměn.

Nica_1 NIca_3 Nica_4

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 22.11.2016 9:35