Soutěžíme o stipendia na zahraniční stáže | PŘIHLÁŠKY DO 1. 4. 2019
Přednáška Klubu kaktusářů HK | 1. března 2019 | S11 | 17.00
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Dofoukni si mozek na PřF - přihlášky přijímáme do 31. 3. 2019
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
    09.04.2015 - 09.04.2015

O outdoorové výuce s Ulrichem Dettweilerem

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové a Středisko ekologické výchovy Sever Hradec Králové srdečně zvou na přednášku známého bavorského pedagoga a výzkumníka Ulricha Dettweilera z Technické university v Mnichově s názvem „Teoretické a empirické aspekty outdoorové výuky se zvláštním zaměřením na ekologickou výchovu“. Přednáška s možností následující diskuse a workshopu se uskuteční ve čtvrtek 9. 4. 2015 od 13.00 hod. v Aule Pedagogické fakulty UHK (C5) v budově C na náměstí Svobody 301. V přednášce budou představena a diskutována následující témata: stručný historický přehled outdoorového vzdělávání a jeho teoretické základy, hypotéza biofilie (Wilson) a od ní rozvíjený přírodně estetický didaktický přístup (Böhme) a také příklady vlastní empirické práce a diskuse o různých možnostech výzkumu a jeho výsledcích v uvedených oblastech.
    Více informací lze nalézt na odkazech:  Die Arbeitsgruppe Outdoor Education & Experiential Learning   a  Schuelerforschung

Naposledy upraveno: Lankašová Ilona, 8.4.2015 11:16