28. 11. 2018 v S1 | přednáší Dr. Jaroslav Cepák
UHK vs. UPCE | Obhájíme pohár? | Přijďte fandit 13. 12. 2018
Dofoukni si u nás mozek! Nahustíme ti ho vědomostmi k prasknutí
Zvaná přednáška | 14. 11. 2018 | aula S1
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
UHK International Day | 21. 11. 2018 | Jak na studium v zahraničí
    07.02.2018

Na Přírodovědu v každém věku! První komentovaná prohlídka PřF přivítala oddíl Sokolské všestrannosti

Přírodovědecká fakulta UHK v úterý 6. 2. 2018 otevřela své učebny a laboratoře členům České obce sokolské při mimořádné komentované prohlídce.

Nemusíte být zrovna student Přírodovědecké fakulty, abyste se mohli podívat do prostor nové budovy nejmladší fakulty UHK - otevřeni jsme všem zájemcům bez rozdílu věku, a tak jsme velice rádi přivítali při příležitosti první mimořádné prohlídky členy oddílu Sokolské všestrannosti z TJ Sokol Pražské Předměstí.

Téměř dvouhodinovou prohlídku jsme začali v Aule - největší učebně o stod vaceti místech, která se na fakultě nachází. Návštěvníci se tak na chvíli vrátili do studentských let a poslechli si zde krátkou přednášku o historii fakulty, studijních oborech, vědeckém zaměření fakulty a popularizaci vědy, kterou se PřF zabývá.

Následovala komentovaná prohlídka samotných prostor budovy, a protože jsme fakultou s rychle se rozvíjející výzkumnou činností, nemohli jsme minout ani laboratoře, které představili samotní vědečtí pracovníci jednotlivých kateder: laboratořemi fyziky provedl návštěvníky RNDr. Daniel Jezbera, prohlídku a výklad k výzkumným laboratořím a přístrojovému vybavení kateder chemie a biologie v hygienických smyčkách vedli Mgr. Monika Schmidt, Ph.D., a PharmDr. Rudolf Andrýs, Ph.D.

Celému oddílu děkujeme za návštěvu a doufáme, že se se všemi uvidíme také na některé z mnoha akcí pro veřejnost, které PřF pořádá!

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 8.2.2018 8:36