Velcí i malí si vyzkouší čertovské experimenty!
Vyhlašujeme výběrové řízení na zahraniční pobyty
Forenzní entomologie - přednáška
Další přednáška z cyklu Science Café už 22. 11. v kavárně Kraft
Skládání papíru v matematice - didakatický seminář
Přírodní vědy pod jednou střechou!
Nový měsíčník Za vědou představí akademiky i z netradičních stránek
    22.11.2017 - 22.11.2017

Forenzní entomologie - Přednáška Ing. Hany Šulákové, Ph.D.

Zveme Vás na přednášku Ing. Hany Šulákové, Ph.D., na téma Forenzní entomologie. Přednáška proběhne v rámci Biologického semináře oddělení zoologie Katedry biologie PřF UHK 22. 11. od 14.55 v Aule (S1) PřF UHK.

Baví Tě kriminalistika? Tvůj nejlepší kámoš je Horatio Caine? Tak přesně pro Tebe je určená tahle událost! Studentská unie UHK ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou UHK Ti přináší přednášku na téma Forenzní entomologie! Pro méně znalé…

Forenzní entomologie se v kriminalistice využívá ke stanovení doby úmrtí u lidí, kteří zemřeli násilnou smrtí, nebo beze svědků a jejichž tělo bylo nalezeno až po delší době. Poznatky o životě hmyzu a ostatních bezobratlých pak mohou pomoci i při vyšetřování případů zanedbání péče o svěřenou nebo nemohoucí osobu či při dokazování porušení pravidel při výrobě, skladování a přepravě potravin.

Ideální by bylo se sejít přímo na pitevně, ale to bohužel není možné, takže jsme pro tentokrát zvolili Aulu (S1) Přirodovědecké fakulty a to 22. 11. 2017 od 14.55, kde tato přednáška proběhne v rámci Biologického semináře oddělení zoologie Katedry biologie PřF UHK.
    Jsme rádi že naše pozvání přijala a celou přednáškou nás provede Ing. Hana Šuláková, Ph.D., která vystudovala Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně a od roku 2002 působí v Kriminalistickém ústavu Praha Policie ČR. Je také členkou České zoologické společnosti a Evropské společnosti pro forenzní entomologii. Věnuje se kriminalistické humánní biologii a speciální biologii-zoologii. V tomto oboru se zabývá především bionomií dvoukřídlých, s jejichž pomocí lze datovat stáří mrtvých těl. V současnosti spolupracuje také s entomology z Katedry biologie PřF UHK a podílí se zde i na vedení bakalářských prací.

Forenzní entomologii vidíte denně v kriminálních seriálech – přijďte si poslechnout, jak tato práce ve skutečnosti probíhá!

Přednášku pořádá Přírodovědecká fakulta UHK a Studentská unie UHK

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 17.10.2017 9:24