Konference projektu CIVIS | 29. 3. 2019 | registrace do 10. 3. 2019
Soutěžíme o stipendia na zahraniční stáže | PŘIHLÁŠKY DO 1. 4. 2019
Zvaná přednáška | 21. března 2019 | 12.15 | S48
Dofoukni si mozek na PřF - přihlášky přijímáme do 31. 3. 2019
Program Seminářů o matematickém vzdělávání | 13. 3. | 26. 3. | 17. 4.
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
Univerzitní sportovní odpoledne | 16. 4. | Akademik run

Děkan PřF ocenil úspěšné studenty

Za přítomnosti děkana PřF UHK Pavla Trojovského byli na slavnostním vyhlášení výsledků již 13. ročníku soutěže „Basic Lingua 2017“ oceněni žáci z Královéhradeckého kraje a také nejúspěšnější studenti Prvního soukromého jazykového gymnázia za rok 2017.

Mottem letošního ročníku soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua bylo „Bez cizího jazyka se v životě neobejdeš!“, a tak význam studia cizích jazyků na slavnostním večeru ve čtvrtek 11. ledna 2018 zdůraznil také sám děkan PřF: "Každý přírodovědec musí mít v první řadě skvělé znalosti ve svém oboru, ale bez výborné znalosti cizích jazyků se nikdy nestane excelentním," motivoval studenty, aby hodiny angličtiny na školách nezanedbávali. Pro některé z oceněných je to ještě vzdálená budoucnost, ale právě znalost cizích jazyků umožňuje studentům vysokých škol na plno rozvinout svůj potenciál - například ve formě studijních nebo pracovních zahraničních pobytů, dodal ještě.

To, že studenti převzali ceny také z rukou děkana PřF UHK, není náhodou - První soukromé jazykové gymnázium v Hradci Králové spolupracuje dlouhodobě  Přírodovědeckou fakultou UHK, a to předně na odborné přípravě talentované mládeže: "Těší mě, že se dále úspěšně rozvíjí spolupráce mezi naší přírodovědeckou fakultou a vaším gymnáziem a že od kolegů z našich kateder slyším, že vaši studenti k nim pravidelně docházejí a s velkým zápalem se věnují přípravě svých prací do Středoškolské odborné činnosti nebo na mezinárodní zahraniční soutěže a konference," uzavřel Pavel Trojovský.

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 29.1.2018 17:21