Seminář o matematickém vzdělávání | hostující přednášející
Informace k přijímacímu řízení do ak. roku 2018/2019
Seminář IQRF Alliance | účast zdarma | registrace do 27. 9. 2018
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Noc vědců 2018 na PřF UHK | přednášky | workshopy | věda v praxi
Užitečné informace pro všechny prváky na UHK
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy

Děkan PřF ocenil úspěšné studenty

Za přítomnosti děkana PřF UHK Pavla Trojovského byli na slavnostním vyhlášení výsledků již 13. ročníku soutěže „Basic Lingua 2017“ oceněni žáci z Královéhradeckého kraje a také nejúspěšnější studenti Prvního soukromého jazykového gymnázia za rok 2017.

Mottem letošního ročníku soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua bylo „Bez cizího jazyka se v životě neobejdeš!“, a tak význam studia cizích jazyků na slavnostním večeru ve čtvrtek 11. ledna 2018 zdůraznil také sám děkan PřF: "Každý přírodovědec musí mít v první řadě skvělé znalosti ve svém oboru, ale bez výborné znalosti cizích jazyků se nikdy nestane excelentním," motivoval studenty, aby hodiny angličtiny na školách nezanedbávali. Pro některé z oceněných je to ještě vzdálená budoucnost, ale právě znalost cizích jazyků umožňuje studentům vysokých škol na plno rozvinout svůj potenciál - například ve formě studijních nebo pracovních zahraničních pobytů, dodal ještě.

To, že studenti převzali ceny také z rukou děkana PřF UHK, není náhodou - První soukromé jazykové gymnázium v Hradci Králové spolupracuje dlouhodobě  Přírodovědeckou fakultou UHK, a to předně na odborné přípravě talentované mládeže: "Těší mě, že se dále úspěšně rozvíjí spolupráce mezi naší přírodovědeckou fakultou a vaším gymnáziem a že od kolegů z našich kateder slyším, že vaši studenti k nim pravidelně docházejí a s velkým zápalem se věnují přípravě svých prací do Středoškolské odborné činnosti nebo na mezinárodní zahraniční soutěže a konference," uzavřel Pavel Trojovský.

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 29.1.2018 17:21