Co Vás zajímá?
Dofoukni si u nás mozek! Nahustíme ti ho vědomostmi k prasknutí
Přednáška Klubu kaktusářů HK | 1. února 2019 | S11 | 17.00
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
  22.01.2018

  Děkan PřF ocenil úspěšné studenty

  Za přítomnosti děkana PřF UHK Pavla Trojovského byli na slavnostním vyhlášení výsledků již 13. ročníku soutěže „Basic Lingua 2017“ oceněni žáci z Královéhradeckého kraje a také nejúspěšnější studenti Prvního soukromého jazykového gymnázia za rok 2017.

  Mottem letošního ročníku soutěže v anglickém jazyce Basic Lingua bylo „Bez cizího jazyka se v životě neobejdeš!“, a tak význam studia cizích jazyků na slavnostním večeru ve čtvrtek 11. ledna 2018 zdůraznil také sám děkan PřF: "Každý přírodovědec musí mít v první řadě skvělé znalosti ve svém oboru, ale bez výborné znalosti cizích jazyků se nikdy nestane excelentním," motivoval studenty, aby hodiny angličtiny na školách nezanedbávali. Pro některé z oceněných je to ještě vzdálená budoucnost, ale právě znalost cizích jazyků umožňuje studentům vysokých škol na plno rozvinout svůj potenciál - například ve formě studijních nebo pracovních zahraničních pobytů, dodal ještě. 

  To, že studenti převzali ceny také z rukou děkana PřF UHK, není náhodou - První soukromé jazykové gymnázium v Hradci Králové spolupracuje dlouhodobě  Přírodovědeckou fakultou UHK, a to předně na odborné přípravě talentované mládeže: "Těší mě, že se dále úspěšně rozvíjí spolupráce mezi naší přírodovědeckou fakultou a vaším gymnáziem a že od kolegů z našich kateder slyším, že vaši studenti k nim pravidelně docházejí a s velkým zápalem se věnují přípravě svých prací do Středoškolské odborné činnosti nebo na mezinárodní zahraniční soutěže a konference," uzavřel Pavel Trojovský.

    
   
   


   
   


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 29.1.2018 17:21