Co Vás zajímá?
Velcí i malí si vyzkouší čertovské experimenty!
Vyhlašujeme výběrové řízení na zahraniční pobyty
Forenzní entomologie - přednáška
Další přednáška z cyklu Science Café už 22. 11. v kavárně Kraft
Skládání papíru v matematice - didakatický seminář
Přírodní vědy pod jednou střechou!
Nový měsíčník Za vědou představí akademiky i z netradičních stránek
  30.11.2017 - 01.12.2017

  Čertovské experimenty - PRO VEŘEJNOST

  Přijďte si vyzkoušet pokusy všeho druhu - 30. 11. a 1. 12. proměníme PřF v pekelné doupě s pekelnými akademiky.

  KOMPLETNÍ PROGRAM A ČASY NAJDETE ZDE.

   

  A co Vás v čertovských laboratořích čeká?
   

  BIOLOGIE

  Tajemný svět hmyzu - Hlasy hmyzu

  Přednáška o způsobech dorozumívání a zvukových projevech ve světě hmyzu. Saranče, cvrček, cikáda - a co ti ostatní? Jsou němí? Nevíte? A proč se vůbec ozývají? Pojďte si je poslechnout!

  Pekelně velký hmyz

  Živé i neživé ukázky velkých zástupců hmyzí říše. Povídání o jejich způsobu života a možnostech chovu (vhodné pro všechny žákovské kategorie).

  K sopkám – na práh pekla

  Sopky kdysi byly považovány za „práh pekla“. I v současnosti, kdy je podstata sopečné činnosti (vulkanizmu) dobře známa, sopky i nadále patří k nejzajímavějším a někde i nejnebezpečnějším projevům vnitřních sil na Zemi. Nabízená akce bude provedena formou komentované prezentace obrázků z různých oblastí světa (např. Réunionu, Azorských, Kanárských a Kapverdské ostrovů, Islandu aj.) a upozorněno bude i na pozůstatky sopečné činnosti v ČR. K prohlídce budou vystaveny i ukázky produktů (lávy aj.) sopečné činnosti.

   

  FYZIKA

  Čertoviny aneb vyzkoušej si pokusy sám!  

  Na jednotlivých stanovištích si žáci mohou vyzkoušet různé fyzikální pokusy, např.: pokusy s kapalinami a plyny nebo ohňové tornádo.

  Zmrzlý čert

  Show - zajímavé pokusy s kapalným dusíkem. Vyzkoušej si - 200 °C na vlastní kůži! Ukázky změny vlastností různých materiálů při ochlazení v kapalném dusíku.

  Fyzika zábavně - ROBOTI EDISONI

  Představení zajímavých robotů, které mohou děti ovládat nejen tlesknutím. Vyzkouší si jízdu po čáře, zápasy sumo, jízdu mezi překážkami apod. Fyzikální čidla v akci!

   

  CHEMIE

  Všechny barvy pekla

  Co všechno dovedou a kde se schovávají barvy kolem nás.

  Mikulášova chemická nadílka

  Co ukrývá Mikulášův košík s nadílkou? Vše potřebné pro společné chemické dovádění. A když budete při pokusničení šikovní, uvidíte čerta létat!

  (chemická dílna vhodná pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií)

   

  INFORMATIKA

  Čertíci v pohybu

  Roboti z Lega. Přijďte si vyzkoušet robota reagujícího na tlesknutí, robota jezdícího po černé čáře nebo střelecký trenažér a mnohem více. Můžete si vyzkoušet ovládat robota pomocí tabletu, nebo jej naprogramovat tak, aby reagoval na různé podněty.

  Pekelná show

  Světelná show s počítačem. Přijďte si vyzkoušet vlastní světelnou show, kterou řídíte jen vy. Ovládání je jednoduché, výsledek záleží jen na Vaší fantazii. A když si navíc vezmete bílé tričko nebo mikinu, můžete se stát hlavní hvězdou!

   

  MATEMATIKA

  Útěk z pekla - propočítáš se až k východu?

  Úniková místnost, ze které se musíte propočítat ven - zvládnete spočítat všechny zapeklité úlohy, abyste otevřeli zámek?

   
  Těšíme se na Vás! • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 14.11.2017 16:6