Velcí i malí si vyzkouší čertovské experimenty!
Vyhlašujeme výběrové řízení na zahraniční pobyty
Forenzní entomologie - přednáška
Další přednáška z cyklu Science Café už 22. 11. v kavárně Kraft
Skládání papíru v matematice - didakatický seminář
Přírodní vědy pod jednou střechou!
Nový měsíčník Za vědou představí akademiky i z netradičních stránek
    30.11.2017 - 01.12.2017

Čertovské experimenty - PRO VEŘEJNOST

Přijďte si vyzkoušet pokusy všeho druhu - 30. 11. a 1. 12. proměníme PřF v pekelné doupě s pekelnými akademiky.

KOMPLETNÍ PROGRAM A ČASY NAJDETE ZDE.

A co Vás v čertovských laboratořích čeká?

BIOLOGIE

Tajemný svět hmyzu - Hlasy hmyzu

Přednáška o způsobech dorozumívání a zvukových projevech ve světě hmyzu. Saranče, cvrček, cikáda - a co ti ostatní? Jsou němí? Nevíte? A proč se vůbec ozývají? Pojďte si je poslechnout!

Pekelně velký hmyz

Živé i neživé ukázky velkých zástupců hmyzí říše. Povídání o jejich způsobu života a možnostech chovu (vhodné pro všechny žákovské kategorie).

K sopkám – na práh pekla

Sopky kdysi byly považovány za „práh pekla“. I v současnosti, kdy je podstata sopečné činnosti (vulkanizmu) dobře známa, sopky i nadále patří k nejzajímavějším a někde i nejnebezpečnějším projevům vnitřních sil na Zemi. Nabízená akce bude provedena formou komentované prezentace obrázků z různých oblastí světa (např. Réunionu, Azorských, Kanárských a Kapverdské ostrovů, Islandu aj.) a upozorněno bude i na pozůstatky sopečné činnosti v ČR. K prohlídce budou vystaveny i ukázky produktů (lávy aj.) sopečné činnosti.

FYZIKA

Čertoviny aneb vyzkoušej si pokusy sám!

Na jednotlivých stanovištích si žáci mohou vyzkoušet různé fyzikální pokusy, např.: pokusy s kapalinami a plyny nebo ohňové tornádo.

Zmrzlý čert

Show - zajímavé pokusy s kapalným dusíkem. Vyzkoušej si - 200 °C na vlastní kůži! Ukázky změny vlastností různých materiálů při ochlazení v kapalném dusíku.

Fyzika zábavně - ROBOTI EDISONI

Představení zajímavých robotů, které mohou děti ovládat nejen tlesknutím. Vyzkouší si jízdu po čáře, zápasy sumo, jízdu mezi překážkami apod. Fyzikální čidla v akci!

CHEMIE

Všechny barvy pekla

Co všechno dovedou a kde se schovávají barvy kolem nás.

Mikulášova chemická nadílka

Co ukrývá Mikulášův košík s nadílkou? Vše potřebné pro společné chemické dovádění. A když budete při pokusničení šikovní, uvidíte čerta létat!

(chemická dílna vhodná pro žáky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií)

INFORMATIKA

Čertíci v pohybu

Roboti z Lega. Přijďte si vyzkoušet robota reagujícího na tlesknutí, robota jezdícího po černé čáře nebo střelecký trenažér a mnohem více. Můžete si vyzkoušet ovládat robota pomocí tabletu, nebo jej naprogramovat tak, aby reagoval na různé podněty.

Pekelná show

Světelná show s počítačem. Přijďte si vyzkoušet vlastní světelnou show, kterou řídíte jen vy. Ovládání je jednoduché, výsledek záleží jen na Vaší fantazii. A když si navíc vezmete bílé tričko nebo mikinu, můžete se stát hlavní hvězdou!

MATEMATIKA

Útěk z pekla - propočítáš se až k východu?

Úniková místnost, ze které se musíte propočítat ven - zvládnete spočítat všechny zapeklité úlohy, abyste otevřeli zámek?

Těšíme se na Vás!

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 14.11.2017 16:6