11. 5. 2018

Mladí čeští přírodovědci jsou nejlepší v EU

V konkurenci 50 týmů z 25 zemí EU nenašli čeští středoškoláci přemožitele! Na Přírodovědné olympiádě zemí Evropské unie EUSO získal tým A České republiky zlaté medaile a pohár pro absolutního vítěze.

26. 4. 2018

Jarní škola z geometrie a topologie

Katedra matematiky PřF UHK pořádá od 2.5 do 31.5. 2018 Jarní školu geometrie a topologie v rámci mezinárodních mobilit. Srdečně zveme všechny zájemce z řad studentů i učitelů.

22. 1. 2018

Děkan PřF ocenil úspěšné studenty

Za přítomnosti děkana PřF UHK Pavla Trojovského byli na slavnostním vyhlášení výsledků již 13. ročníku soutěže „Basic Lingua 2017“ oceněni žáci z Královéhradeckého kraje a také nejúspěšnější studenti Prvního soukromého jazykového gymnázia za rok 2017.

18. 12. 2017

Katedry PřF připravovaly reprezentanty na 16. ročník EUSO

V týdnu od 11. do 15. 12. 2017 připravovali pracovníci kateder fyziky a biologie PřF nejlepší středoškoláky z České republiky na Přírodovědnou olympiádu zemí Evropské unie EUSO (European Union Science Olympiad).

1. 12. 2017

Čertovské experimenty

Ještě než přišel letos Mikuláš, přišli 30. 11. a 1.12. na PřF čerti - v laboratořích i učebnách pak učili malé i velké, jak utéct z pekla, předvedli, jak vypadá čert, když zmrzne a když létá, nebo kolik barev může mít peklo.

20. 11. 2017

National Research Foundation of Korea podpořila vědecký projekt PřF UHK

Vědecký tým doc. Kamila Musílka z Přírodovědecké fakulty se stal spoluřešitelem projektu v rámci Visegrad Group (V4)-Korea Joint Research Program, který financuje National Research Foundation of Korea a jednotlivé státy Visegradské skupiny. Hlavní řešitelem projektu je Korean Research Institute of Chemical Technology a dalšími partnery jsou Jagellonian University of Krakow a Semmelweis University of Budapest.

20. 11. 2017

National Research Foundation of Korea podpořila vědecký projekt PřF UHK

8. 11. 2017

Směrnice k SZZ 2017/2018

Vážené studentky, vážení studenti posledních ročníků, věnujte prosím pozornost nové Směrnici k SZZ 2017/2018. Tato směrnice zavádí zcela nový způsob přihlašování se na termíny SZZ.

13. 10. 2017

Učitelé biologie sobě

Didaktický seminář, který proběhl 10. 10. 2017 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové a byl podpořen z projektu „Krajský akční plán rozvoje vzdělávání“. Hlavním cílem semináře byla výměna poznatků z praxe mezi učiteli biologie, kteří si během semináře předali své zkušenosti formou dílen.

9. 3. 2017

Snídaně na děkanátu

Jak se dozvědět, zda se studentům na škole daří? Co jim chybí, co chválí a jestli mají nějaké nápady na zlepšení fakulty? Nejlepší je samozřejmě se zeptat přímo jich.

10. 2. 2017

INSPIROMAT na nové budově PřF

PřF hostila v nových prostorách tradiční Přírodovědný INSPIROMAT – přehlídku nápadů pro počítačem podporované přírodovědné experimenty.

6. 12. 2016

Ceny Praemium Bohemiae

V neděli 4. 12. 2016 proběhlo na zámku Sychrov již šestnácté předávání cen Praemium Bohemiae Nadace Bohuslava Jana Horáčka Českému ráji.

30. 11. 2016

Náboj Junior 2016

Zadání a výsledky mezinárodní soutěže Náboj Junior.

22. 11. 2016

Nové kontakty v Nikaragui

Ve zkouškovém období uplynulého akademického roku navštívil dr. Filip Studnička z Katedry fyziky Přírodovědecké fakulty společně s dalšími kolegy a novým rektorem UHK Kamilem Kučou fakulty Národní autonomní univerzity Nikaragua v Leónu (UNAN-León).

19. 11. 2016

Projekt mascil je ve finále

Tým pracovníků Přírodovědecké fakulty UHK vedený prof. Martinem Bílkem z Oddělení didaktiky chemie Katedry chemie se v posledních čtyřech letech (2013–2016) podílel na činnosti konsorcia sedmnácti univerzit a institucí ze třinácti evropských zemí při řešení výzkumného projektu 7. Rámcového programu EU (7th Framework Program EU) s názvem mascil (Mathematics and Science in Life – Matematika a přírodní vědy v životě).

8. 11. 2016

S PřF za studiem až do Japonska

Po mnohaleté spolupráci, která vznikla před téměř dvaceti lety mezi prof. Taksu Cheonem a prof. Petrem Šebou v matematické fyzice, nabízí japonská Kochi University of Technology studentům a akademikům PřF UHK (a nejen jim) studium a spolupráci v mnoha oblastech.

25. 10. 2016

Zahraniční středoškoláci na katedře fyziky

Dne 21. 10. 2016 navštívili UHK studenti hradeckého Gymnázia Boženy Němcové spolu se studenty z Anglie a Německa, kteří se zde účastnili výměnného studijního programu.

3. 2. 2015

Slezské dny preventivní medicíny 2015

Ve dnech 11.-13. března 2015 proběhnou Slezské dny preventivní medicíny 2015, 15. ročník celostátní konference s mezinárodní účastí.